מהי הגהה?

דמיינו לכם את התרחיש הבא: אתם קוראים מאמר אקדמי, ספר, או תוכן שיווקי באתר אינטרנט ותוך כדי הקריאה, אתם נתקלים בטעויות דפוס, בפיסוק לא נכון. איזה רושם תקבלו מהתוכן שקראתם? סביר להניח שלא חיובי במיוחד. הסיבה לכך ברורה, טקסט, מכל סוג, אשר לא עבר הגהה יסודית, נותרות בו טעויות אשר פוגעות באיכות הטקסט, ברמתו ובמהימנות שלו.
הגהה, חשוב לציין, אינה יורדת לעומקו של הטקסט, אלא מטרתה לוודא כי הטקסט נקי למשעי, נטול שגיאות למיניהן. איות לא נכון, טעות במספור העמודים, הערות שוליים לא מסודרות, כל אלו הן טעויות טכניות, לכאורה, פעוטות, אך למעשה פוגעות באופן ניכר בבהירות הטקסט ולפיכך הרושם שנותר אצל הקורא נפגע.
זוהי הסיבה מדוע כיום כל גוף העוסק בכתיבת תוכן ופרסומו, למשל, הוצאת ספרים או מערכת עיתון ואף אנשים פרטיים, כמו סטודנטים המגישים עבודה אקדמית, נעזרים בשירותי הגהה לפני הגשת הטקסט.
הגהה ניתן לבצע בכל סוג של טקסט: מסמכים משפטיים, טקסטים ספרותיים, עבודות אקדמיות וכיו”ב, כאשר מלאכת ההגהה אינה מתבצעת פעם אחת, אלא יש לבצעה לאחר כל שינוי מהותי בטקסט.

פרמטרים לבחירת בעל מקצוע בתחום הגהה/ עריכה:

לוח זמנים: יש לוודא כי עורך התוכן/ המגיה אליו פנינו יכול לבצע את העבודה בפרק זמן המתאים לנו. הסבירו מראש מהו לוח הזמנים שלכם, על מנת שלא תהיינה אי הבנות בעניין זה.
ידע וניסיון: עבודת הגהה טובה דורשת ידיעת השפה העברית על בוריה, בקיאות בכללי הדקדוק וכן ניסיון בתחום. קל וחומר, כאשר מדובר על טקסט מקצועי, למשל, טקסט משפטי או רפואי, הדורש הכרת מונחים מקצועיים, על מנת שניתן יהיה לבצע הגהה איכותית.
הצעת מחיר: אחד המדדים החשובים למקצועיות הוא מתן הצעת מחיר הוגנת, אשר מתאימה לסוג העבודה הנדרש. לכן נפנה לבעל מקצוע הגובה מחיר סביר, על פי המקובל, עבור עבודת ההגהה.

שלחו במייל shirutayktiva@gmail.com כמה עמודים מהטקסט שברצונכם לערוך ותוך 24 שעות תקבלו דוגמת עריכה של 2-1 עמודים בחינם, ללא התחייבות ולהתרשמות ראשונית. צרו קשר עכשיו!