עריכה ספרותית • עריכת עבודות אקדמיות • עריכת מאמרים

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call

עריכה מקצועית או עריכה המתבצעת על ידי בן משפחה – האם כדאי?


אנשים רבים נוהגים לכתוב טקסטים, בין שמדובר בכאלה שנועדו לקדם את העסק, טקסטים מקצועיים, מאמרים ואפילו סיפורת.

ואנו אכן 'עם הספר',
שאוהב לכתוב, להביע את עצמו והדבר טוב, יצירתי ומבורך, אבל לאחר מלאכת הכתיבה אנו מגיעים לחלק הקשה יותר, הטכני והחשוב לא פחות – עריכה מקצועית.

עריכה מקצועית במובנים רבים משולה למתמטיקה, מדויקת, שכלתנית ויש לדעת בדיוק היכן מסתיימים המשפטים, היכן יש לשים פסיק ונקודה וכיצד לסדר את המשפטים והפסקאות, ולכן גם אם אנו כותבים בסגנון כתיבה ראוי ומובן בסופו של דבר לא תמיד יכולים להתמודד גם עם מלאכת העריכה.

אז האם כדאי להעביר את העריכה המקצועית לבן משפחה?
רובנו התברכנו בבני משפחה חכמים, שכלתנים ובעלי חשיבה מדויקת, שיכולים לקחת את מלאכת העריכה של הטקסט שלנו לידיהם ולסייע לנו בהשלמת הכתיבה, אך יש להבין כי כאשר אנו עושים זאת יש יתרונות לדבר אך גם כמה חסרונות.

יתרונות:
  • עבודה ללא תשלום – סביר להניח כי בן משפחה מקרבה ראשונה יערוך לכם טקסט כזה או אחר ללא תשלום, דבר שיעזור לכם מאוד כלכלית.
 
  • השקעה יתרה – בן משפחה, שיערוך לכם את הטקסט, ייקח באופן אישי את המילים שלכם ויוסיף להם הערות בונות וכן ישקיע את ליבו ואת כל כולו בו.
חסרונות:
  • עבודה ללא תשלום – עבודה שנעשית ללא תשלום סובלת מתופעת "הזול הוא היקר", משמע כי היא כנראה לא תהיה מקצועית, אלא מרושלת ועלולה לסבול מטעויות יקרות ערך, בעיקר אם אתם מעוניינים לקדם את העסק שלהם, להוציא לאור את הספר שלכם או להגיש עבודה חשובה לאוניברסיטה.
  • השקעה יתרה – ההשקעה היתרה, כמו גם ההערות הבונות של בן המשפחה, עלולות להתפרש על ידיכם ככאלה שיפגעו, ולעיתים בן משפחה, שמעיר על היצירה שלכם, העבודה או על כל דבר שכתבתם, עלול להוות גורם מעיב על היחסים ביניכם. כמו כן, אין להשוות ביקורת מצד בן משפחה לביקורת הניתנת מצד איש מקצוע, הנחשבת מקצועית ועניינית.
  • תשלום – לעיתים, כאשר בן משפחה מספק עבודה ללא תשלום נוצרת אווירה של "חוב באוויר", לכן שלמו את הסכום לאיש מקצוע ואת בן המשפחה השאירו כפי שהיה עד כה – רק בן משפחה ותו לא, אל תשלבו בין עסקים למשפחה. כך תמיד תשרור ביניכם הרמוניה, ואתם תקבלו עבודה מקצועית וטובה מאיש מקצועי המתמחה בתחום הכתיבה והלשון.
 
 


לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

הוסיפו חיים לטקסט שלכם...

צרו אתי קשר בהקדם :)

חייגו 074-76-79-437

או מלאו את הטופס ואצור קשר בהקדם:

לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter