עריכה ספרותית • עריכת עבודות אקדמיות • עריכת מאמרים

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call

מהם השלבים שהספר עובר לאחר העריכה?


מזל טוב! כתבתם ספר, וכך השלמתם תהליך שרבים מתקשים ונאבקים לבצע, וכעת, אתם רוצים לדעת מהם השלבים שהספר שלכם יעבור לאחר שהרעפתם עליו מיליון ברכות להצלחה ושלחתם אותו לכל הוצאה לאור. לכן הכנתי עבורכם רשימה מפורטת, החל מהשלב שיגיע הספר לכל ההוצאות לאור בארץ, וכלה בשלב שיגיע למדף בחנויות הספרים ולאחר מכן לקוראים:
  • לקטורה – זהו השלב הראשוני שהספר עובר מהרגע שמגיע לשולחנם של הלקטורים העובדים בהוצאה לאור, ומהווה את שלב האבחון הראשוני של "כתב היד" – כך הספר שלכם נקרא בשלב זה, בו העורכים בהוצאה לאור בוחנים את כל כתבי היד שמגיעים אליהם. תפקידם של הלקטורים לבדוק את הפוטנציאל של הספר, את איכות הכתיבה שלכם ואת העניין שהוא יעורר בקרב הקוראים. מכאן, תקבלו מכתב דחייה מנומס שיסיים את התהליך, או שיחה משמחת מההוצאה לאור.
  • ייעוץ והכוונה – בשלב זה ספרכם נמצא מתאים להוצאה ועובר לעורך לייעוץ ולהכוונה. הספר נבדק מול עורך ויועץ מקצועי, ואף נקבעת פגישה עם המוציא לאור, על מנת להתחיל בתהליך (עיינו בערך שיחה משמחת!).
  • עריכת הספר – אם הפגישה שלכם עם המוציא לאור טובה ונחתם ביניכם חוזה, מתחיל תהליך העריכה – עריכה מקצועית, כאשר מדובר בשלב חשוב ביותר בתהליך הוצאת הספר לאור.

שלב זה דורש השקעה רבה ובמהלכו חשוב לשפר את סגנון הכתיבה, לתת לעורך להתערב ולתקן את הטקסט לפי ניסיונו וידיעתו בתחום, וכן לשפר את כתיבת הספר תוך כדי עבודה רצופה ומשותפת מולו.
  • הגהת הספר – לאחר שלב העריכה, מתבצע שלב ההגהה, הכולל הגהה יסודית על גבי הספר, על מנת לבדוק שאין בו שגיאות כתיב, פיסוק לא תקין ורווחים מיותרים או חוסר ברווחים וגם לארגן את המראה הכללי של הטקסט ואת עיצובו.
  • איור והוספת תמונות – לעיתים יש להוסיף לספרים איורים או תמונות, ועושים זאת לפי מבנה התוכני בספר. נוסף לכך, מעמידים ומעצבים את הספר לפי אופיו ולפי טעמו של המחבר.
  • הסופר מאשר את הספר – לאחר שהספר מוכן, ערוך, עבר הגהה, עימוד ועיצוב, יישלח לאישור הסופר, אשר הכרחי על מנת שיאשר ויחתום על ספרו. נוסף לכך, יבחר את סוג הכריכה שמעוניין בה, עבה או קשה, ולפי הסכם עם ההוצאה לאור.
  • תהליך ההפצה – זהו אחד התהליכים המרגשים ביותר! הספר שלכם מופץ בחנויות הספרים השונות בארץ, וכעת תוכלו לגשת ולמצוא אותו על המדפים. הגיע הזמן לחגוג את יציאתו לאור עם כוס שמפניה יוקרתית, כמו כל הסופרים הגדולים, ואף לארגן מסיבת השקה עם החברים ובני המשפחה!
 
 


לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

הוסיפו חיים לטקסט שלכם...

צרו אתי קשר בהקדם :)

חייגו 074-76-79-437

או מלאו את הטופס ואצור קשר בהקדם:

לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter