הגהה

על ידי | כללי

מהי הגהה?

דמיינו לכם את התרחיש הבא: אתם קוראים מאמר אקדמי, ספר, או תוכן שיווקי באתר אינטרנט ותוך כדי הקריאה, אתם נתקלים בטעויות דפוס, בפיסוק לא נכון. איזה רושם תקבלו מהתוכן שקראתם? סביר להניח שלא חיובי במיוחד. הסיבה לכך ברורה, בכל טקסט, אשר לא בוצע עליו הגהה יסודית, נותרות טעויות שפוגעות באיכותו, ברמתו ובמהימנותו.

יש לציין כי הגהה אינה יורדת לעומק הטקסט, אלא מטרתה לוודא כי הוא נקי, בלי שגיאות למיניהן. איות לא נכון, טעות במספור העמודים, הערות שוליים לא מסודרות – כל אלו הן טעויות טכניות, לכאורה, קטנות למדיי, אך למעשה פוגעות מאוד בבהירות הטקסט, ולכן הרושם שנותר אצל הקורא נפגע.

לכן, כיום, כל גוף העוסק בכתיבת תוכן ופרסומו, למשל, הוצאת ספרים או מערכת עיתון ואף אנשים פרטיים, כמו סטודנטים המגישים עבודה אקדמית, נעזרים בשירותי הגהה לפני הגשת הטקסט.

ניתן לבצע הגהה לבצע בכל סוג טקסט: מסמכים משפטיים, טקסטים ספרותיים, עבודות אקדמיות וכיו”ב, כאשר העבודה הזו אינה מתבצעת פעם אחת, אלא יש לבצעה לאחר כל שינוי מהותי בטקסט.

מאפיינים לבחירת בעל מקצוע בתחום הגהה/ עריכה:

 • לוח זמנים: יש לוודא כי עורך לשון/ המגיה שפנינו אליו יכול לבצע את העבודה בפרק זמן המתאים לנו. הסבירו מראש מהו לוח הזמנים שלכם, על מנת שלא תהיינה אי הבנות בנושא.
 • ידע וניסיון: כדי לעשות עבודת הגהה טובה יש לדעת את השפה העברית על בורייה, בקיאות בכללי הדקדוק וכן ניסיון בתחום. בעיקר כאשר מדובר בטקסט מקצועי, למשל, טקסט משפטי או רפואי, הדורש הכרת מונחים מקצועיים, על מנת שניתן יהיה לבצע הגהה איכותית.
 • הצעת מחיר: אחד המדדים החשובים למקצועיות הוא מתן הצעת מחיר הוגנת, אשר מתאימה לסוג העבודה הנדרש. לכן נפנה לבעל מקצוע הגובה מחיר סביר, על פי המקובל, עבור עבודת ההגהה.

כתיבת תוכן לעסקים

על ידי | כללי

אתם בעלי עסקים המחפשים תכנים מקוריים לקידום האתר ו/ או המוצר? לימדו על חשיבות המילה הכתובה בהעברת מסר, בקידום העסק, בשיווק המוצר והשירות שלכם, ומה תוכן הולם יכול לתרום להם.

למקומות – בעלי עסקים רבים מבינים שהמוצר/ השירות שפיתחו בעמל רב, פרי פיתוח מתקדם וניסיונות רבים לשדרוגו, תוך שימוש במיטב המוחות ובטכנולוגיה מתקדמת, מוכן לצאת לאוויר העולם, כשהמטרה להעביר לקהל היעד את תכונותיו.

כעת עולה שאלת השאלות – איך מעבירים לקהל היעד את מאפייני המוצר ואת יתרונותיו בצורה נהירה ומסקרנת, על מנת לקדמו, להחדירו לתודעה ובסופו של דבר, למכור אותו.

לשם כך, נדרש תוכן שיווקי, והרבה!

היכון – לא די במוצר מנצח, חשוב שקהל היעד יידע מי עומד מאחוריו, מי החברה, מה הטכנולוגיה שהמוצר מבוסס עליה, מה מייחדו ממוצרים מתחרים ולמה בכלל ירצו לשתף פעולה עם העסק שלכם דווקא?

כתיבת תוכן לעסקים מתמקדת בכמה מישורים, אשר כולם מיועדים להביא את העסק לתודעה ולהיכרות עם המוצרים או השירותים שהחברה מספקת.

במישור התדמיתי – כתיבת תוכן עוסקת בהצגת העסק, פרופיל החברה, החזון, מטרות ויעדים ואף פן אישי, הבא לידי ביטוי בהצגת הנהלת החברה ומידע אודותיה. כך המסר שהחברה מעבירה הוא “הכול פתוח, בואו והכירו אותנו יותר”, יחד עם הצגת הפן האנושי, שתורם לתחושת שייכות, ובידיעה שיש פנים מאחורי השמות, עובדה הגורמת לתחושת אמון בחברה.

פירוט עיסוּקֵי החברה והשירותים שהיא נותנת מעיד על מקצועיות ועל רצינות ותורם לביסוס האמון בה.

במישור העסקי, הכתיבה עוסקת בהצגת השירותים שהחברה מתמחה בהם.

פירוט הטכנולוגיה או השיטות שהעבודה מבוססת עליהן מעיד על מקצועיות, על רצינות, וזה המקום להדגיש את היתרונות ואת ייחודיות המוצר או השירות.

נשמע קל? אולי. השאלה היחידה היא איך עושים זאת בצורה מעניינת וקולחת, עם ניואנסים שיווקיים הכתובים בחוכמה ושבסופו של דבר יניעו את הקורא לפעולה.

לשם כך, נדרשת כתיבת תוכן מקצועית, רהוטה ומבוססת על ניסיון שיווקי רב.

צא – שירותי כתיבת תוכן מציעים כתיבה הנשענת על ניסיון רב בהטמעת מסרים שיווקיים בחוכמה ובדרך שתציג את החברה ואת מוצריה בצורה המקצועית ביותר, שתביא להכרה בהם, למתן תנופה לעסק בכלל ולמוצרים בפרט, ולהזנקתם עד למכירתם.

אם מדובר בכתיבת תוכן לאתרי אינטרנט, הכותב נדרש להכיר את הכללים של מנועי החיפוש, כך שהכתיבה מתבצעת תוך התחשבות בהם ובצורה האופטימלית להזנקת העסק למקומות הראשונים באינטרנט.

העסק המוביל ביותר והמוצר הייחודי ביותר יכולים להיתקל בבעיות במכירה, אם לא העבירו את המסר בכתיבה נכונה ומקצועית ובניסוח שאינו רהוט וקולח.

ההמלצה היא לא לסמוך על עצמכם ולא להתפשר על שיווק העסק, מאחר שהתוכן הוא כרטיס הביקור שלו והערוץ המקשר בינו לבין הלקוח.

גם אם המוצר הוא ה”בייבי” שלכם ואתם מכירים כל חלק, נתון ופריט בו, עדיין אין זה אומר שתוכלו לכתוב עליו כך שהקורא יבין את מה שאתם כבר יודעים ותניעו לרצות לרכוש אותו, לכן נדרשת כתיבה מקצועית.

כתיבה לעסקים – הרווח כולו שלך!

אם אתה בעל עסק המחפש לקדם את העסק שלך באמצעות כתיבה לעסקים, שתהיה טובה, יעילה ורווחית, רצוי לשים לב לכמה הנחיות בסיסיות, כדי להפיק את המקסימום ממנה. עליך להבין שכתיבה מקצועית לעסקים יכולה לשים אותך על המפה בכל הנוגע למנועי החיפוש של גוגל.

להיות ראשון זה יתרון עצום, אבל מהי הקומבינציה שעוזרת לך להיות בין הראשונים בחיפוש גוגליסטי כזה או אחר? הפתרון הוא שילוב בין מקדם אתרים טוב, שידע לאתר ולהגדיר את מילות החיפוש הפופולריות, שיופיעו בכתיבה לעסקים בתחום שלך, עם כותב תוכן, שמתמחה בכתיבה לעסקים.

בעלי עסקים רבים מעוניינים להגדיל את חשיפתם באמצעות שירותי כתיבה לעסקים, וזאת, על מנת להגדיל את הלקוחות ומכאן את הרווחים כמובן.

עריכת לשון

על ידי | כללי

עריכת לשון לתיבול נכון של הטקסט

כל טקסט צריך עריכת לשון ללא יוצא מן הכלל. אנשים רבים אוהבים לכתוב או מתפרנסים מכתיבה, חוץ מרק טקסט אחד למיליון. בין שאנו אוהבים לכתוב ובין שאנו תופסים את מה שכתבנו כפאר היצירה, הטקסט עדיין צריך עריכת לשון ממוצעת, על מנת שניתן יהיה לעשות סדר בדברים. לא תמיד אנו יכולים לראות את מה שכתבנו בתמונה הכללית, וגם אם אנו חושבים שהצלחנו להעביר את הרעיון בסופו של דבר, עלינו לדעת כי עריכת לשון תבליט עוד יותר את הרעיון עצמו ותהפוך את הטקסט לנגיש יותר, קריא יותר ומהנה לא פחות.

עריכת לשון כחלק משמעותי להעצמת הכותב

יש כאלה שיטענו כי הנושא עריכת לשון דבר מה שיפריע לכותב עצמו, אך לא כך הוא הדבר. לכל כותב חייב להיות אדם נוסף שקורא את מה שהוא כותב, על מנת שיוכל לתת הערות, להוסיף ולהחסיר מבחינת הלשון. כאשר כותב מנסח טקסט שהוא אוהב, עליו למסור אותו לידי עורך לשון, על מנת שזה יוכל לקרוא אותו ולראות מהן הנקודות החזקות שלו ומהן הנקודות החלשות שלו. עריכת לשון עוסקת בעיקר ברעיון העומד מאחורי ולא במה לשים במקום. השאיפה היא לשמור על המהות העיקרית של הטקסט עצמו.

לחשוב על עריכת לשון כעל תיבול נכון

כפי שאנו חושבים על אילו תבלינים להוסיף למאכל האהוב שלנו, כך אנו גם צריכים לחשוב על עריכת לשון. הטקסט שלנו הוא המאכל שאנו מבשלים. אנו יכולים להכניס אליו מרכיבים רבים ואף סועד לא יוכל להבדיל איזה תבלין יש בו ומהם המרכיבים העיקריים שלו, וכך גם בטקסט. עריכת לשון היא התיבול הנכון של הטקסט עצמו. כדי להפוך את הטקסט לטעים יותר, עליו לעבור עריכת לשון, שכתוב מסוים, תיקונים כאלה ואחרים ועוד.

עריכת לשון וכתיבה אלו שני דברים שונים

הכתיבה עצמה היא החלק החשוב ביותר בהוצאת הטקסט לאור, כיוון שבלי הכותב לא יהיה טקסט, אך כותב טוב וממושמע לא יכול להוציא לאור כל טקסט שהוא כותב ללא עריכת לשון נאותה והגיונית. הטקסט שלו חייב לעבור עריכת לשון, על מנת שהקורא החיצוני יוכל ליהנות מכל מה שכתב, עם ההומור הלשוני, התכנים הרעיוניים, משחקי המילים, הפיסוק, שלעיתים יכול להיות נחוץ ועוד.

תרגום טקסטים מקצועי

על ידי | כללי

אנשים רבים, אשר כותבים טקסטים למטרות שונות, אינם מבינים את החשיבות של תרגום טקסטים באופן מקצועי. כיום, על טקסטים איכותיים לעבור תרגום מקצועי ממספר סיבות עיקריות.

אז אילו טקסטים חשוב לתרגם? ומהן הסיבות שכדאי לתרגם באופן מקצועי ולא על ידי מכר/ בן משפחה? התשובות בהמשך.

מדוע חשוב לתרגם טקסטים דרך שירותי תרגום מקצועיים?

על טקסטים שונים להיכתב כראוי, בעיקר אם הם חלק מתכתובת ארוכה, עבודת גמר או טקסט שיווקי. כיום, בשל הגלובליות הגוברת יש ביקוש רב לתרגום טקסטים, בין שמדובר בעבודה בינלאומית ובין שבטקסטים שיפורסמו בארץ ויתורגמו לעברית.

לתרגום טקסטים על ידי איש מקצוע חשיבות ממדרגה ראשונה מהסיבות הבאות:

טקסט מקצועי – חשוב שהטקסט ינוסח באופן ראוי ומתאים לנושא.

טקסט מושקע – יש לשים לב כי הטקסט מושקע, שהכתיבה בו זורמת ובהירה ועיצובו מסודר.

תשומת לב לשפה (=עגה) המדוברת שהטקסט מתורגם ממנה – תרגום טקסט מקצועי אינו נעשה באמצעות ‘גוגל טרנסלייט’, אלא מתחשב בעגה של שפת המקור.

תרגום נכון לעברית – אם מדובר בתרגום לעברית, חשוב שיהיה נכון ומילים ומשפטים לא ‘יאבדו במהלך התרגום’.

אז אילו טקסטים יש לתרגם באמצעות שירותי תרגום מקצועיים?

 • עבודות גמר – חשוב שעבודות גמר, תזות ועבודות אקדמיות שונות יתורגמו כראוי לצורך קבלת ציון גבוה במקצוע המבוקש.
 • תכנים שיווקיים – חשוב שתכנים שיווקיים, שנכתבים לצורך שיווק ומכירות באתר אינטרנט, או המפורסמים בכל אמצעי, יתורגמו כראוי, על מנת לא לפספס את מטרת המכירה.
 • אתרי אינטרנט – אם ברשותכם אתר אינטרנט שתרצו לתרגם לכל שפה, חשוב שזה ייעשה בדרך מקצועית.
 • מכתבים רשמיים – חשוב שמכתבים רשמיים ובקשות למסגרות רשמיות יתורגמו באופן מקצועי, על מנת להגדיל את הסיכויים להשיג את המטרה שלשמה נכתבו.

יש לי חבר דובר אנגלית, האם כדאי שהוא יתרגם לי את המסמך?

נכון שחברים דוברי אנגלית, או כל שפה אחרת, יכולים לסייע רבות בתרגום מסמכים, אך אם תרצו להגיש מסמך מקצועי, קריא, מסודר ומכובד – חשוב להיעזר בשירותי תרגום מקצועיים בלבד.

Lost in translation – מדוע חשוב לתרגם טקסטים מעברית לאנגלית באופן מקצועי?

על ידי | כללי

כולנו כבר יודעים שאנגלית היא השפה המדוברת ביותר והשלטת בכל הנוגע למסחר גלובלי, לפרסום מוצר, לשיווק ולכתיבת תכנים שיווקיים, שאמורים לקדם מוצר, שירות או רעיון. תרגום לאנגלית או תרגום מעברית לאנגלית מהווה את אחת הדרכים החשובות להגדלת קהל היעד – בין שבארץ ובין שבחוץ לארץ. לכן עלינו לדעת לאן לפנות ומה לבקש, כאשר אנו מעוניינים לתרגם את התכנים שלנו מעברית לאנגלית.

אילו דרישות אמורות להיות בתרגום מעברית לאנגלית?

המתרגם אמור להיות אדם משכיל בעל תואר ראשון, וכמובן דובר אנגלית. עליו לשמר את הקונספט של הטקסט ואת הטון השיווקי בעת התרגום מעברית לאנגלית. אדם שאינו יודע מה היה הרעיון הראשוני או מהו המסר שברצוננו להעביר בטקסט לפני התרגום, עלול להפיל את המסר “בין הכיסאות” בעת התרגום מעברית לאנגלית.

מה רצוי להגדיר ולהעביר בהוראות למתרגם מעברית לאנגלית?

בתרגום מעברית לאנגלית יש לעדכן את המתרגם ב”בריף” – הלוא הוא תקציר האסטרטגיה השיווקית, קהל היעד, המוצר והטון שאתם פונים בעזרתו לקהל זה. עליכם להגדיר את רמת השפה שאתם מדברים בה ואת רצונכם להימנע להשתמש בטון רציני או הומוריסטי מדי (תלוי בדרישות) וכן להקפיד על תרגום נכון למושגים הקשורים בסלנג או בעגה שונה.

למה אנו צריכים מתרגם מקצועי דובר אנגלית?

בכל הנוגע לתרגום לאנגלית, חשוב מאוד להיעזר במתרגם מקצועי, משום שהוא ידע להעביר את המסר בצורה חדה וברורה ללא טעויות וידע, לפרש ולתרגם מושגים מקצועיים ולהקבילם למושגים המקצועיים בשפה האנגלית.

היכן ניתן למצוא שירות תרגום מעברית לאנגלית?

אתרי האינטרנט עמוסים בשירותי תרגום. אנו ממליצים למצוא חברת תרגום המספקת שירותי תרגום, עריכה וכתיבה. עם זאת, בכל מקרה כדאי להתמקד בעסקים קטנים ולא בחברות גדולות, משום שניתן לקבל בהם יחס אישי יותר, מחירים הוגנים ואפילו אפשרויות ליצור שיתופי פעולה עתידיים.

איזה טקסט לא יתורגם מעברית לאנגלית?

כפי שהזכרנו קודם, יש עגה מסוימת השגורה בפיהם של דוברי עברית, שאינה “עוברת” או מובנת באנגלית, החוקיות מתקיימת גם בתרגום הפוך. כמו כן, יש משפטים שאמורים להעביר מסר מסוים, כמו, למשל, המשפט “חבל על הזמן”, שמשתמע לשתי פנים בשפה העברית ואינו מקבל משמעות כזאת בשפה האנגלית, בדיוק כמו באנגלית, במשפט “it a peace of cake”, אין אותה משמעות, כמו בעברית, הרי יהיה מוזר לשמוע אדם מהשורה אומר “לתרגם מעברית לאנגלית זה ממש פרוסת עוגה!” לא?

מאמר ממוסגר – על הדרך לכתוב מאמרים ראויים ומעניינים!

על ידי | כללי

בימינו, האינטרנט מוצף במאמרים בכל נושא שנבחר. כתיבת מאמרים היא אחת הדרכים היעילות והידידותיות לקידום אתרים. אבל איך נֶבַדל את המאמר שלנו בים של מידע שיווקי ומאמרים רבים הכובשים את האינטרנט בגדול? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל…

 • מחקר טוב ומקיף לפני כתיבת המאמר – ראשית כל, עליכם להתחיל במחקר על הנושא שתרצו לכתוב עליו. חפשו מידע עדכני בנושא. חפשו כתבות, דעות ואפילו תמונות, על מנת שתדעו על מה אתם בכלל עומדים לכתוב. לעיתים אפשר להיעזר בוויקיפדיה, אך קחו את המידע שתמצאו שם בעירבון מוגבל. הוא לא תמיד מעודכן ובמקרים קיצוניים אף אינו מדויק. נסו לדבר עם איש מקצוע – אין כמו הסבר מילולי למוצר או שירות שאתם מקדמים, על מנת לקבל תמונה כוללת ופרטים טכניים חשובים.
 • דברו בנקודות, טיפים, או ערכו רשימה השוואתית – אם אתם כותבים על שירות או על מוצר, כדאי ואף רצוי לתת טיפים מועילים, נקודות המבהירות את תועלות המוצר או רשימה השוואתית בינו לבין המוצר המתחרה. צרכנים אוהבים לקרוא עובדות ועצות ולהרגיש שערכתם עבורם סקר שוק, אשר ימקסם את הסיכוי לבחירה במוצר הטוב ביותר.
 • אותה כותרת בשינוי אדרת – השתמשו בכותרת ביניים מסקרנת, הכוללת “טיזר”, משפט מדרבן קריאה, תשאיר את הקורא מסוקרן והוא ירצה להמשיך לקרוא. אם אתם מתקשים לתת כותרת בתחילה הכתיבה, כתבו את כל המאמר ותנו את הכותרות המתאימות בסוף. כשמדובר בכתיבת מאמרים, לעיתים קל יותר לקלוע לכותרת המתאימה לאחר שכל הפסקה כתובה. גם אם נתתם כותרת בנאלית תמיד תוכלו לשנותה לאחר קריאה אחרונה.
 • השתדלו להימנע ממילות קישור בכתיבת המאמרים, כגון: לכן, על כך, משום, ובכך ועוד. שימו דגש על איכות ולא על כמות המילים. אל תעייפו את הקורא או את מזמין המאמר.
 • מילות חיפוש – אם קיבלתם סיכום למאמר, שכולל מילות חיפוש מסוימות, דאגו להשתמש בהן כראוי. אל תוסיפו לפניהן אותיות אהו”י, מפני שכך הן יאבדו ממטרתן. אל תכניסו מילה נוספת בין צירוף של שתי מילות חיפוש, כי גם במקרה זה תפספסו את המטרה שלשמה המאמר נכתב מלכתחילה, לדוגמה: אם מילת החיפוש שלנו היא “מאמרים מעניינים”, לא נכתוב במאמר “מאמרים מעניינים מאוד”, כי כך נפגע במילות החיפוש.
 • השתמשו בדוגמאות – נסו לתת דוגמאות ולתאר את התנסותכם במוצר או בשירות שאתם כותבים עליו. דוגמה תעזור להמחיש את השימוש במוצר ותעצים את חווית הקריאה עבור הקורא.
 • שימוש בטון נכון בכתיבת המאמרים – בדקו מי הלקוח. מהי השפה הפרסומית שבעזרתה יש לפנות אליו, בררו אילו מילים נפוצות לקידום המוצר והחברה ומי קהל היעד. לדוגמה: לא נשתמש באותה שפה במאמר העוסק בניקוי שטיח או רכב, כמו במאמר שמתייחס למשכנתה או כרטיסי אשראי. כותב טוב ידע להתאים את הטון ואת השפה למוצר שהוא כותב עליו.
 • הומור בכתיבת המאמר – הומור מוכר בפרסום כמעט כמו סקס ומגרה את הקורא להמשיך לקרוא. אך בכל זאת, בכתיבת מאמרים יש לדעת את הגבולות. זכרו שלא מדובר בטור סטירי, אלא בקידום מוצר. אם בחרתם להשתמש בהומור, עשו זאת בדרך שנונה ומתוחכמת. אל תשתמשו ביותר מדי משחקי מילים שזמנן עבר, אלא במושגים הקשורים לתחום ומוכרים לקהל היעד, ושלבו אותם בכותרות המאמר או בבדיחה משעשעת, שתפתח אותם.
 • עריכה והגהה – חשוב לערוך את המאמרים הכתובים. גם אם אינכם עורכים מקצועיים, תמיד חשוב לעבור כמה פעמים על המאמר, על מנת שהעורך יבין מהי המשמעות. לעיתים, עדיף לכתוב את המאמר ולחזור אליו לאחר כמה ימים ואז לתקן טעויות, שלא שמתם לב אליהן בכתיבה הראשונית.
 • ובעיקר – השקיעו בכל מאמר כאילו שהיה המאמר הראשון שאי פעם כתבתם. מאמר שיראה כאילו יצא מפס ייצור של מאמרים, שנמצאים אי שם רק למילות חיפוש והנחתת הקורא באתר, לא יעניין ולא יקדם את המטרה.

בהצלחה!

עריכת מאמרים

על ידי | כללי
 • מדוע עריכת מאמרים כה חשובה?

בשנים האחרונות מאמרים הפכו לחלק בלתי נפרד מקידום אתרי אינטרנט. בנוסף, מאמרים איכותיים מספקים מידע חשוב ללקוחות שלכם, שנשארים נאמנים לעסק או לחברה שברשותכם, בעיקר ממה שאתם מספקים להם.

אם ננתח את המושג לעומק, נבין כי מאמרים הם חלק אינטגרלי וחשוב ליצירת הקשר הראשון מול הלקוח, ולכן חשוב שיהיו איכותיים.

עריכת מאמרים נועדה בעיקר לבעלי עסקים ולבעלי מקצוע הכותבים את המאמרים שלהם באופן עצמאי בלי להיעזר באיש מקצוע. עריכת מאמרים נועדה לשפר את הטקסט באתר, על מנת שיהיה איכותי, קריא ומובן. חשוב שהעריכה תהיה מקצועית וכתובה בשפה המתאימה לקהל היעד שלכם.

על מה חשוב שנשים דגש בעריכת מאמרים מקצועית?

 • הבנת הנושא – שימו לב שהעורך מבין את הנושא, מתחבר אליו ומבין את השפה, בה פונים ללקוחות.
 • חלוקה ברורה ונכונה לנושאים ולפסקאות – יש לוודא כי המאמרים מסודרים וקריאים דרך חלוקה ראויה לפסקאות ולנושאים.
 • כותרת מושכת – חשוב שהכותרת של המאמר תהיה מושכת. אם לא מצאתם כותרת מושכת למאמר, נסו להיעזר בעורך לשון כדי שיעזור לכן בנושא.
 • מקצועיות וסבלנות – טרם בחירת עורך תוכן לעריכת מאמרים יש לשים לב כי הוא מגלה סבלנות ומקצועיות. תכונה זו חשובה לקבלת התוצאות הטובות עבורכם.

מהן הדרכים הנוספות לקדם את האתר שלכם?

 • על מנת לקדם את האתר, כך שיהיה בתוצאות הראשונות במנוע החיפוש, יש להיעזר במגוון שירותים או חבילות המותאמות לקידום אתרים.
 • פנו למקדם אתרים – מצאו מקדם אתרים טוב שיוכל לקדם את האתר שלכם לפי מגוון שיטות.
 • שירותי כתיבת תוכן – אם אין לכם זמן לכתוב את התוכן לאתר שלכם, ניתן להיעזר בשירותי כתיבת תוכן, שבדרך כלל יכללו שירותי עריכה מקצועית.
 • פרסום האתר ברשתות חברתיות – פרסמו את האתר שלכם ברשתות חברתיות, במקומות מתאימים, כמו קבוצות ודפי פרסום שונים.
 • השקיעו בנראות ובעיצוב האתר – אל תחסכו כסף והשקיעו כדי שהאתר יהיה יפה, מעוצב ונגיש. זכרו כי האתר שלכם הוא הדבר הראשון שהלקוחות נתקלים בו, ולכן חשוב שיראה מושלם.
 • פתחו דף פייסבוק – בנוסף לאתר, חשוב לפתוח דף פייסבוק עסקי. בו תוכלו לשים קישור לאתר ולהפך.

למי מיועד שירות עריכת מאמרים?

לאה חובל מציעה לכם שירות של כתיבת מאמרים ועריכת מאמרים בכל נושא. כל שעליכם לעשות הוא לשלוח את הטקסט שלכם, וכך יגיע המהפך של הטקסט בידיים המיומנות שלה, שתביא לכם את התוצאה הטובה ביותר תוך זמן קצר ובמחיר סביר ונוח במיוחד.

 • לקוחות עסקיים – עריכת מאמרים לבעלי עסקים רבים, אשר זקוקים לשירותי כתיבת מאמרים ולשירותי עריכת מאמרים לאתרי האינטרנט שלהם, לדפי התפוצה שלהם ועוד.

בשנים האחרונות תחום האינטרנט והשיווק הכתוב תפס תאוצה רבה כל-כך והמודעות לכתיבה שיווקית ברמה גבוהה ומקצועית עלתה, לכן יותר ויותר בעלי עסקים, שרוצים למשוך לקוחות ולהגדיל את המחזור העסקי שלהם, מזמינים שירותי עריכת מאמרים.

 • לקוחות פרטיים – עריכת מאמרים ללקוחות פרטיים, הזקוקים לשירות מתוך מטרות וסיבות שונות, הכוללות: ניסוח ועריכת מאמרים לצורך פרויקט לימודי, עריכת ספר לפני הוצאתו לאור ועוד.

לאה חובל מציעה שירות עריכת מאמרים וטקסטים בכל נושא: משפטים, לימודים, סיפורים, רפואה, בעלי-חיים, משפחה, בילוי ופנאי, וכל מה שעולה על דעתכם!

עריכת מאמרים בצורה עניינית
דעו כי לא מספיק להעלות רעיון טוב על הכתב, לכן קבלו עכשיו הצעת מחיר, שתסייע לסידור הטקסט בצורה עניינית, מעניינת, אחידה ומסודרת ביותר שתניף אתכם, את המוצר ואת שיווקו הרב. רוצים לקבל פרטים נוספים על שירותי עריכת מאמרים או כתיבתם? התקשרו עוד היום ללאה חובל וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

לסיכום, נאמר שתוכן ערוך וטוב הוא מאפיין המתאים לכל אתר ולכל עיסוק. המאמרים מקרבים את הלקוחות אליכם, מספקים מידע גם על מהות העסק שלכם וגם על מוצרים חדשים, ובאמצעותו האתר שלכם הופך להיות מושקע ואיכותי יותר.

הגהה

על ידי | כללי

הגהה למניעת טעויות טקסטואליות

כאשר טקסט אמור לצאת לאור הוא עובר מספר שלבים, החל משלב הכתיבה ועד לשלב שמגיע לידי הקורא. אחד השלבים החשובים הוא הגהה, שפירושה מעבר על כל הטקסט לאחר שסודר ונערך, ובדיקה שאין טעויות כאלה ואחרות שיכולות להיות בו לאורך זמן רב. הגהה היא חלק חשוב מהוצאת הטקסט לאור, משום שלא כולם יכולים למצוא טעות קטנה ככל שתהיה, ואם יש מגיה, שתפקידו בדיקת הטקסט מתחילתו ועד סופו, הוא עושה זאת לאחר שנים רבות של ניסיון בתחום, הרי תמיד יכולות להיות טעויות כאלה ואחרות שקוראים יכולים לשים לב אליהן.

הגהה חשובה, ולא בכדי

כאשר קורא קונה ספר או אפילו קורא טקסט באינטרנט, הוא מצפה שהטקסט שיהיה ללא כל רבב וללא כל טעות, שתהרוס לו את חווית הקריאה. הגהה אמורה למנוע את הטעויות הללו. כאשר קורא מגלה טעות כתיב, ניקוד ואפילו מספור עמודים, מערכת היחסים בינו לבין המוציא לאור נפגעת בצורה מסוימת, או גרוע מכך, בינו לבין הכותב עצמו. לכן תמיד חייבים לוודא שאין טעויות כתיב והדפסה, והגהה יכולה להיות השלב האחרון לפני שהטקסט יגיע לקורא עצמו.

הגהה אוטומטית במחשב

כיום, אנו חיים בעידן טכנולוגי, ונוכל למצוא שלב חשוב, כמו הגהה, בכל מחשב ביתי שיש בו תוכנת מעבד תמלילים. אם אנו כותבים טקסט במסמך וורד או כיוצא בזה, נראה כי ברגע שנכתוב מילה לא נכונה, עם שגיאה כזו אחרת, התוכנה תסמן לנו אותה בקו אדום מתחתיה, ונוכל לראות מהן האפשרויות הטובות ביותר לכתוב אותה, או ליתר דיוק, לבצע הגהה אוטומטית ולהמשיך לאחר שהמילה הנכונה נמצאת על הדף, ולא זו הבעייתית. אך לא תמיד אפשר להסתמך עליה, כי אין התאמה מלאה בינה לבין כללי הכתיב של האקדמיה ללשון.

הגהה והטקסט הגמור

לטקסט מקום חשוב מאוד בהיסטוריה הישראלית, היהודית המסורתית. הרי אנו עם הספר, ומערכת היחסים הארוכה שיש לנו עם מילים מחייבת אותנו להיות נאמנים ככל האפשר לכל השינויים שהתרחשו לאורך השנים. לכן כל שלב, שטקסט אמור לעבור, כולל הגהה בסיסית שמתקנת טעויות כתיב, או אפילו הגהה שבודקת את סדר הפסקאות ואת מספרי העמודים, הוא חשוב ובסיסי.

עריכת ספרים – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול!

על ידי | כללי

עם ישראל נקרא גם ‘עם הספר’ ולא בכדי. כיום, הוצאות הספרים מקבלות למעלה מ-2,000 ספרים בחודש מאנשים שונים, שכותבים ומגישים כתבי יד בתקווה להפוך אותם לרבי מכר.

אנשים רבים, כמו הוצאות ספרים וסופרים מפורסמים, מעבירים את כתב היד שלהם לעורכי ספרים מקצועיים, על מנת שיערכו אותם, וכך כתיבתם תהיה קולחת, זורמת וללא שגיאות “צורמות”. אז מה צריך לדעת על עריכת ספרים?

כדי לדעת יותר על עריכת ספרים חשוב להבין מה בעצם עושה עורך לשון/ תוכן. עורך ספרים, הלוא הוא עורך לשון/ תוכן, עוסק בעיקר בשיפור הטקסטים בספר ובעריכתם.

בין תפקידי העורך:

תמיכה בתהליך הספרותי – עורך לשון/ תוכן תומך בתהליך הכתיבה ובמהלך פגישה עם כותב הספר מברר מהם תהליך העבודה, קביעת סדרי העדיפויות, קביעת היעדים ומעבר על הטקסטים הכתובים. התפקיד של עורך הלשון/ תוכן לשפר את הטקסט מבחינת התוכן, העלילה וכו’, בלי לשנות את המשמעויות השונות. כך תהליך הכתיבה נהיה קל יותר לאדם שכתב את הספר.

הבנת המהות של הספר – תפקידו של עורך לשון/ תוכן טוב להבין את התחום בו עוסק הסיפור, את מהותו, את הכיוון הכללי ואת ההיגיון בו. העורך מציע שינויים שונים, כמו שינויים בסדרי הפרקים, סידור האלמנטים השונים ועוד, כאשר יהיו לו הצעות ותוספות משלו.

דיוק התכנים – תפקידו של עורך ספרים לדאוג גם לתכנים מדויקים, כדי שהספר ייראה מהוקצע יותר והעברת המסרים תהיה ברורה יותר.

עריכת לשון – עוד תפקיד מהותי של עורך ספרים הוא עריכת לשון. העורך מבצע את כלל התיקונים והשינויים הדרושים בו: שגיאות ניסוח וכתיב, איחוד מושגים, תיקוני פיסוק, ניקוד ועוד.

כמה זמן נמשכת העבודה על עריכת ספר?

מובן שזמן עריכת הספר תלוי באופי הספר ובמורכבותו. העבודה יכולה להימשך מחודש אחד עד לשנה שלמה, והכול תלוי בשיתוף פעולה מצד הכותב ובמקצועיות מצד העורך. מרכיבים נוספים הם מורכבות הספר ורמת העבודה הדרושה בו.

כיצד נבחר עורכת או עורך ספרים טוב?

על מנת לבחור עורך מתאימים יש לשים לב כי:

 • העורך מקשיב לרצונותיכם.
 • העורך מבין את מהות הסיפור שבספר ואת חלקיו השונים.
 • העורך מתעניין בעלילת הספר.

הכתיבה שלכם הופכת לבהירה וזורמת בעקבות העריכה.

העורך תומך, מייעץ ומסייע לכם בכל השלבים של כתיבת הספר ולהשלמתו.

אז אם גם אתם מחפשים עורכת תוכן/ לשון לספר שלכם, פנו אליי ונתחיל בתהליך עבודה פורה, יצירתי ומקצועי.

כתיבה לעסקים – איך עושים זאת נכון?

על ידי | כללי

אם אתה בעל עסק המחפש לקדם את העסק שלך באמצעות כתיבה לעסקים, שתהיה טובה, יעילה ורווחית, רצוי לשים לב לכמה הנחיות בסיסיות, כדי להפיק את המקסימום ממנה.

כבעל עסק, עליך להבין שכתיבה מקצועית לעסקים, יכולה לשים אותך על המפה בכל הנוגע למנועי החיפוש של גוגל.

להיות ראשון זה יתרון עצום, אבל מהי הקומבינציה שעוזרת לך להיות בין הראשונים בחיפוש גוגליסטי כזה או אחר? הפתרון הוא שילוב בין מקדם אתרים טוב, שידע לאתר ולהגדיר את מילות החיפוש הפופולריות, שיופיעו בכתיבה לעסקים בתחום שלך, עם כותב תוכן, שמתמחה בכתיבה לעסקים.
בעלי עסקים רבים מעוניינים להגדיל את חשיפתם באמצעות שירותי כתיבה לעסקים, וזאת, על מנת להגדיל את הלקוחות ומכאן כמובן – את הרווחים.

כתיבה לעסקים – אז איך עושים זאת נכון?

לפני הכול, רצוי להיעזר בשירותיו של כותב מקצועי (קופירייטר), שעבודתו היא כתיבת תכנים
שיווקיים ומאמרים, שנועדו לקדם את האתר שלך. רצוי להשתמש גם בשירותי עריכה מקצועיים
לכתיבה לעסקים.

כאשר אתה בוחר איש מקצוע, שמתמחה בכתיבה לעסקים, רצוי לתת לו את הדגשים החשובים
ביותר של המוצר או השירות שאתה מציע, בידול המוצר מהמתחרים, היתרונות והחוזקות.

רצוי ליצור הנעה לפעולה, שמירה על אותנטיות ומקוריות, הכנסת מילות חיפוש ועריכה מקצועית.
כל אלה הן אבני היסוד של כתיבה לעסקים.

הַסבר לכותב מהו הנושא שאתה מעוניין להדגיש או מהו המסר שאתה מעוניין להעביר ומהו
השירות שאתה מציע? בקש ממנו ללמוד את המקצוע ושלח לו מגוון קישורים ותמונות, שיעזרו לו
להבין במה מדובר.

דע מי קהל היעד שלך! קהל יעד צריך להיות ממוקד ומחושב. בעלי עסקים רבים טוענים כי גם כך
הם מקווים שקהל היעד שלהם הוא “כולם”, אך לא כך הדבר. קהל יעד מסתכם בטווחי גילאים,
שאינם רחבים בהכרח, וכל לקוח, שאינו נמצא בטווח שהגדרת הוא בגדר קהל יעד נלווה. לכן,
בַקש מהכותב להתאים את הטון ואת השפה לקהל היעד שלך.

אם העסק, המוצר או השירות משלבים תרומה לקהילה, לדוגמה: העסקת עובדים בעלי
מוגבלויות, תרומה למלכ”רים מהרווחים, או ידידותיות לסביבה, בקש לציין זאת בשירות כתיבה
לעסקים שתבחר. כיום, קיימת מודעות חברתית רבה ותרומה לקהילה, שיכולה להיות גורם
מכריע ומשפיע בבחירת קהל היעד בך.

בהצלחה!

× How can I help you?