עריכה ספרותית • עריכת עבודות אקדמיות • עריכת מאמרים

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call

ליווי כותבים

מה זה ליווי כותבים בהוצאה לאור של ספר


ליווי כותבים עד להוצאה לאור של ספרם יכול להיות ברמות שונות של עצימות. בעוצמה הגבוה ביותר מדובר על סופרת צללים שמלווה את כל התהליך בצמוד לכותב, החל משלב גיבוש הרעיונות ועד ליצירה השלמה. כותב הצללים לא מכניס את סיפוריו או רעיונותיו לספר אלא עוזר לסופר לגבש את סיפורו ומעבד באופן מקצועי ומיומן את המסגרת של הדברים ומעלה אותם על הכתב.

כתיבת צללים


בתהליך הוצאת ספר לאור ישנה חשיבות גדולה לעורך הלשוני הספציפי ולניסיונו בתחום בגלל השפעתו העצומה על התוצאה הסופית והעלות הגדולה לבצע שינויים בטקסט לאחר ההדפסה הראשונה. במהלך תהליך ליווי לכותב וכתיבת צללים, הסופר וכותב הצללים נפגשים מספר פעמים, בהתאם לצורך. במהלך הפגישות הסופר יפרוס בפני הכותב את כלל מחשבותיו לגבי מה הוא רוצה להכניס לספר וכותב הצללים מנסח את הקטעים הרלוונטיים לטיוטה ראשונית. יחדיו הם מגבשים את הפרקים השונים לאורך הזמן.

מודלים בהוצאה לאור


כיום פועלות בישראל מאות חברות של מוציאים לאור. המפורסמות והמוכרות הן של, ידיעות ספרים, עם עובד, מודן כנרת זמורה ביתן ועוד. הוצאות ספרים יכולות לקנות כתב יד ולהוציא אותה לאור תוך תגמול הסופר על כל העתק של ספרו שנמכר. מודל נוסף של הוצאה לאור של ספר יכול להיות בהוצאה לאור עצמית הממומנת על ידי הסופר וללא מעורבות של המוציא לאור בשיווק ומכירת הספרים.
 

שלבים בהוצאה לאור של ספר

צריך להבין כי הוצאה לאור של ספרים היא תהליך ארוך וקפדני שיש בו חשיבות גדולה למקצועיות של חברת ההוצאה לאור. ליווי כותבים כולל מספר שלבים מובנים מקבלת כתב היד, עריכת הטקסט מבחינה לשונית וספרותית, הגהה ועימוד, עיצוב הכריכה וכתיבת גב הספר, הדפסת ספר או הפקה דיגיטלית של הספר המוכן והקלטת גרסת שמע במידת הצורך.

ליווי כותבים על ידי עורכת מקצועית ומנוסה


במידה ואתה צריך ליווי לכותב או עזרה עם כל סוג של טקסט, כדאי לך להכיר את העורכת המנוסה לאה חובל. היא תשמח לעזור לך באופן מקצועי עם כל טקסט מכתיבתו הראשונית, עריכתו, שיפור ותיקון הטקסט ועוד. לאה חובל היא בעלת ניסיון רב של ליווי כותבים והיא גאה מאוד ביחס האישי והמיוחד שלה לכל כותב ולכל טקסט.
 
 
 


לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

הוסיפו חיים לטקסט שלכם...

צרו אתי קשר בהקדם :)

חייגו 074-76-79-437

או מלאו את הטופס ואצור קשר בהקדם:

לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter