עריכה ספרותית • עריכת עבודות אקדמיות • עריכת מאמרים

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call

כדי לחיות צריך למות קודם/ אלי דרזי


כשאתה מביט במראה אינך רואה את עצמך אלא רק את הידע שיש לך עליו. אין שום אפשרות לראות, לשמוע, לחוות או להתנסות, באופן ישיר ובלתי אמצעי, במשהו. כל מה שאנו מתנסים בו הוא הידע, שהוא הרעיון עליו. מחשבה היא הגורם לאמונה הזו שאנו מבינים, חווים ומתנסים בה, משום שהיא מפרידה בינינו לבין עצמנו וסביבתנו באמצעות ידע.

אין שום משמעות לחפש ואין שום תקווה לחיי אושר, שלווה, חופש או רוחניות –  כל אלה נמצאים בשדה המחשבה.

כל מה שיש הוא הגוף שניחן בתבונה יוצאת דופן להישרדות ולהתרבות. גם ההנחה שיש גוף היא תוצאת הידע, האדם התנתק מהטבע ובמשך כל ההיסטוריה שלו אסף ידע על העולם ועל הגוף שלו, ויצר, לחלופין, את הזיכרון, שבלעדיו אינו יכול לדעת דבר.

מחשבה היא זמן, ידע וזיכרון המפעיל אותנו ולא החיים, כפי שאנו מאמינים. הם זורמים ואנו נעים סביבם, כמו כוכב לכת הסובב סביב השמש, לעולם לא נוגע בה, כל מגע אתה שורף וממית.

אנו חיים את העבר בלבד, לא קיימים זמני הווה ועתיד. האמונה שאנו חיים את החיים בזמן הווה היא אשליה מוחלטת.

הכלי הזה – מחשבה, אשר משמש אותנו במהלך כל חיינו, הוא כלי נרקיסיסטי, דיקטטורי, שמגן על עצמו בעזרת כל הבעיות הקיומיות שהוא יוצר לנו וגם ממציא את האשמים לכך סביבו, הוא כלי של הפרדה, שיוצר לו חיים ומונע אותם מאתנו.

אנו חיים בתוך כלא המחשבה ומאמינים שחיים, יוצרים ופועלים, אבל כל מה שאנו עושים, חווים ומתנסים בו חסר משמעות, אלא אם נבין את המשמעות של חוסר המשמעות הזו, הבעיה שאין מי שיבין זאת.
 
 


לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

הוסיפו חיים לטקסט שלכם...

צרו אתי קשר בהקדם :)

חייגו 074-76-79-437

או מלאו את הטופס ואצור קשר בהקדם:

לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter