עריכה ספרותית • עריכת עבודות אקדמיות • עריכת מאמרים

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call

חברת הוצאה לאור ישראלית

כל מה שרצית לדעת על התפקיד של חברת הוצאה לאור ישראלית


תפקידה של חברת הוצאה לאור ישראלית הוא להפוך כתבי יד גולמיים לספרים. חברת הוצאה לאור ישראלית צריכה לקחת את חומרי הגלם של הסופר ולהפוך אותו לספר מוגמר.

הוצאה לאור ומהפכות


המונח מוציא לאור הגיע מאור השמש, חשיפת כתב היד לעיני כול. מהפכת הדפוס עשתה מהפכה בעולם הספר כשאפשרה את הייצור ההמוני של ספרים באמצעות מכונות הדפוס. כיום אנו בעיצומה של המהפכה הדיגיטלית כאשר ההוצאה לאור של ספר אפשרית לא רק של ספרים פיזיים אלא גם ספרים אלקטרוניים. ספרים יכולים להיות מודפסים במקביל, גם תוך הוצאה לאור של ספר באפן פיזי ואלקטרוני במקביל או בגרסה ממוחשבת בלבד. ספרים קוליים נעשים נפוצים גם כן והפכו מאפשרות המיודעת למוגבלים בראיה לנפוצים בקהל הרחב גם כן.

מודלים בהוצאה לאור


כיום פועלות בישראל מאות חברות של מוציאים לאור. המפורסמות והמוכרות הן של, ידיעות ספרים, עם עובד, מודן כנרת זמורה ביתן ועוד. המוציא לאור יכול לקנות כתב יד ולהוציא אותו לאור, תוך תגמול הסופר על כל העתק של ספרו שנמכר. מודל נוסף של מוציא לאור יכול להיות בהוצאה לאור עצמית הממומנת על ידי הסופר וללא מעורבות של חברת הוצאה לאור ישראלית בשיווק ומכירת הספרים על ידה.

 

שלבים מובנים בהוצאה לאור של כל ספר


צריך להבין כי ההוצאה לאור של ספר היא תהליך ארוך וקפדני שיש חשיבות גדולה למקצועיות של חברת הוצאה לאור ישראלית. הוצאה לאור של ספר כוללת מספר שלבים מובנים מקבלת כתב היד, עריכת הטקסט מבחינה לשונית וספרותית, הגהה ועימוד, עיצוב הכריכה וכתיבת גב הספר, הדפסה או הפקה דיגיטלית של הספר המוכן והקלטת גרסת שמע במידת הצורך.

החשיבות של עריכה לשונית


בבחירת חברת הוצאה לאור ישראלית ישנה חשיבות גדולה לעורך הלשוני הספציפי ולניסיונו בתחום בגלל השפעתו העצומה על התוצאה הסופית והעלות הגדולה לבצע שינויים בטקסט לאחר ההדפסה הראשונה. במעשה הכתיבה של ספר לכותבים מתחילים ניתן להיעזר ביד מקצועית מכוונת בדמותו של כותב צללים שיעזור לגבש את הסיפורים והחלקים השונים לסיפור אחד מקיף וקוהרנטי.

ליווי מקצועי מול חברת הוצאה לאור ישראלית


במידה ואתם זקוקים לעזרה עם כל סוג של טקסט, כדאי לך להכיר את העורכת המנוסה לאה חובל. היא תשמח לעזור לכם באופן מקצועי עם כל סוג של טקסט מכתיבתו הראשונית, עריכה, שיפור ותיקון הטקסט. לאה חובל גאה ביחס האישי והמיוחד שלה לכל כותב ולכל טקסט.
 
 


לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

הוסיפו חיים לטקסט שלכם...

צרו אתי קשר בהקדם :)

חייגו 074-76-79-437

או מלאו את הטופס ואצור קשר בהקדם:

לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter