עריכה ספרותית • עריכת עבודות אקדמיות • עריכת מאמרים

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call

הוצאת ספר לאור

מה חשוב לדעת לגבי הוצאת ספר לאור

הוצאת ספר לאור הוא התהליך של הפיכת כתבי היד הגולמיים לספרים. המוציא לאור לוקח את חומרי הגלם של הסופר והופך אותו לספר מוגמר.

ספרים ומהפכות

המונח להוציא לאור מגיע מאור השמש, חשיפת כתב היד לעיני כול. מהפכת הדפוס עשתה מהפכה עולמית ותרבותית כשאפשרה את הייצור ההמוני של ספרים באמצעות מכונות הדפוס. כיום אנו בעיצומה של המהפכה הדיגיטלית כאשר הדפסת ספר אפשרית לא רק של ספרים פיזיים אלא גם בפרסום של ספרים אלקטרוניים. הוצאת ספר לאור יכולה להיות באפן פיזי ואלקטרוני במקביל או בגרסה ממוחשבת בלבד. ספרים קוליים נעשים נפוצים גם כן והפכו מאפשרות המיודעת בעיקר למוגבלים בראיה לנפוצים בקהל הרחב גם כן.

מודלים בהוצאה לאור

כיום פועלות בישראל מאות חברות של מוציאים לאור. המפורסמות והמוכרות הן של, ידיעות ספרים, עם עובד, מודן כנרת זמורה ביתן ועוד. הוצאות ספרים יכולות לקנות כתב יד ולהוציא אותה לאור תוך תגמול הסופר על כל העתק של ספרו שנמכר. מודל נוסף של הוצאות ספרים יכול להיות בהוצאה לאור עצמית הממומנת על ידי הסופר וללא מעורבות של המוציא לאור בשיווק ומכירת הספרים על ידיהם.
 

סופר צללים ועריכה לשונית

בתהליך הוצאת ספר לאור ישנה חשיבות גדולה לעורך הלשוני הספציפי ולניסיונו בתחום בגלל השפעתו העצומה על התוצאה הסופית והעלות הגדולה לבצע שינויים בטקסט לאחר ההדפסה הראשונה. במעשה הכתיבה של ספר של כותבים מתחילים ניתן להיעזר ביד מקצועית מכוונת בדמותו של כותב צללים שיעזור לגבש את הסיפורים והחלקים השונים לסיפור אחד מקיף וקוהרנטי.

שלבים בהוצאה לאור של ספר

צריך להבין כי הוצאה לאור ספרים היא תהליך ארוך וקפדני שיש בו חשיבות גדולה למקצועיות של חברת הוצאת ספר לאור. הוצאה לאור ספרים כוללת מספר שלבים מובנים מקבלת כתב היד, עריכת הטקסט מבחינה לשונית וספרותית, הגהה ועימוד, עיצוב הכריכה וכתיבת גב הספר, הדפסת ספר או הפקה דיגיטלית של הספר המוכן והקלטת גרסת שמע במידת הצורך.

ליווי מקצועי עבור הוצאת ספר לאור

במידה ואתם זקוקים לעזרה עם כל סוג של טקסט, כדאי לכם להכיר את העורכת המנוסה לאה חובל. היא תשמח לעזור לכם באופן מקצועי עם כל סוג של טקסט מכתיבתו הראשונית, עריכתו, שיפור ותיקון הטקסט. לאה חובל גאה ביחס האישי והמיוחד שלה לכל כותב ולכל טקסט.
 
 


לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

הוסיפו חיים לטקסט שלכם...

צרו אתי קשר בהקדם :)

חייגו 074-76-79-437

או מלאו את הטופס ואצור קשר בהקדם:

לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter