עריכה ספרותית • עריכת עבודות אקדמיות • עריכת מאמרים

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call

הגהה


מהי הגהה?
דמיינו לכם את התרחיש הבא: אתם קוראים מאמר אקדמי, ספר, או תוכן שיווקי באתר אינטרנט ובמהלך הקריאה אתם נתקלים בטעויות דפוס, או בפיסוק לא נכון. איזה רושם תקבלו מהתוכן שקראתם? סביר להניח שלא חיובי במיוחד. הסיבה לכך ברורה, בכל טקסט, אשר לא עבר הגהה יסודית, "נופלות" טעויות שפוגעות באיכותו, ברמתו ובמהימנותו.

יש לציין כי הגהה אינה יורדת לעומק הטקסט, אלא מטרתה לוודא כי הוא נקי, בלי שגיאות למיניהן. איות לא נכון, טעות במספור העמודים, הערות שוליים לא מסודרות – כל אלו הן טעויות טכניות, לכאורה, קטנות מדי, אך למעשה פוגעות מאוד בבהירות הטקסט, ולכן הקורא לא רואה זאת בעין יפה.

לכן, כיום, כל גוף העוסק בכתיבת תוכן ופרסומו, למשל, הוצאת ספרים או מערכת עיתון ואף אנשים פרטיים, כמו סטודנטים המגישים עבודה אקדמית, נעזרים בשירותי הגהה לפני הגשת הטקסט.
 

ניתן לבצע הגהה בכל סוג טקסט: מסמכים משפטיים, טקסטים ספרותיים, עבודות אקדמיות וכיו”ב, כאשר העבודה הזו אינה מתבצעת פעם אחת, אלא יש לבצעה לאחר כל שינוי מהותי בטקסט.

מאפיינים לבחירת בעל מקצוע בתחום הגהה/ עריכה:
  • לוח זמנים: יש לוודא כי עורך לשון/ המגיה שפנינו אליו יכול לבצע את העבודה בפרק זמן המתאים לנו. הסבירו מראש מהו לוח הזמנים שלכם, על מנת שלא תהיינה אי הבנות בנושא.
  • ידע וניסיון: כדי לעשות עבודת הגהה טובה יש לדעת את השפה העברית על בורייה, בקיאות בכללי הדקדוק וכן ניסיון בתחום. בעיקר כאשר מדובר בטקסט מקצועי, למשל, טקסט משפטי או רפואי, הדורש הכרת מונחים מקצועיים, על מנת שניתן יהיה לבצע הגהה איכותית.
  • הצעת מחיר: אחד המדדים החשובים למקצועיות הוא מתן הצעת מחיר הוגנת, אשר מתאימה לסוג העבודה הנדרש. לכן נפנה לבעל מקצוע הגובה מחיר סביר, על פי המקובל, לעבודת ההגהה.
 


לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

הוסיפו חיים לטקסט שלכם...

צרו אתי קשר בהקדם :)

חייגו 074-76-79-437

או מלאו את הטופס ואצור קשר בהקדם:

לאה חובל

עורכת ספרותית ואקדמית

074-76-79-437

phone6, phone, contact, telephone, support, call
envelop3, envelop, mail, email, contact, letter