כתיבת תוכן שיווקי

מהי הדרך הנכונה לכתוב תוכן לאתרים?

תפקידה של כתיבת תוכן לאתרים להיות שיווקית ולקדם רעיון, מוצר או שירות. הכתיבה צריכה להתאים לקהל היעד ולדבר בשפה ובטון המתאימים. הכתיבה השיווקית מונחית בדרך כלל בידי מקדם אתרים, שיודע מהן מילות החיפוש שיש להכניס בכתיבת תוכן לאתרים.

בונה האתרים בודק את מילות החיפוש הנפוצות בחיפוש שנעשה לנושא המבוקש ובדרך גם בודק את רמת אחוזי החיפוש לכל מילה. המילים, שקיבלו את מספר האחוזים הגדול, יהפכו למילות חיפוש ויגיעו אל כותבי התכנים השיווקיים בתקציר הנקרא "בריף".

ה"בריף" ינחה את הכותב לגבי המוצר שעליו לכתוב, הטון והשפה, מילות החיפוש ובמקרה הטוב, רשימת אנשי מקצוע, שיוכלו לספק לו מידע טכני בנושא המבוקש.

מהם כללי הברזל לכתיבת תוכן לאתרים?


כתיבת תוכן לאתרים, שתהיה שיווקית ותכיל את מילות החיפוש באלגנטיות ובתחכום, תעזור לקדם את האתר, את השירות או את המוצר שאנו מקדמים.

כתיבת תוכן שיווקי נכונה וטובה לאתרי אינטרנט יכולה להביא עמה עלייה משמעותית בכמות הפניות לחברה וכך לעלות את מספר הלקוחות וכמובן את רווחי החברה. לכן, יש לכתוב באופן מקצועי, אמין, מדויק ומעניין ככל האפשר.

לכתיבת תוכן שיווקית בצורה נכונה דרוש כותב תכנים מקצועי ומנוסה. אמנם בעלי עסקים מבינים ויכולים לכתוב עמודים שלמים על המוצר או השירות שהם מספקים, אך הדבר ייעשה במקצועיות או בעזרת כלים ושיטות נכונות לקידום האתר.

אם החלטתם לעסוק בכתיבת תוכן לאתרים, דעו שיש לחקור לעומק כל נושא שאתם כותבים עליו ולנסות לשוחח עם אנשי המקצוע הנכונים עליו. פרטים טכניים ומידע מקורי חיוניים לקידום האתר ולכתיבה הרמונית, איכותית ואמינה.

על הנעה לפעולה והתמדה בכתיבת התוכן לאתר


אחד הדגשים שיש לשים לב אליהם בכתיבה שיווקית הוא הנעה לפעולה. אם התוכן הנדרש לאתר אינו אובייקטיבי, להבדיל ממאמר או מכתבה, שאמורים להיות כאלה, יש להניע את הקורא כל הזמן לפעולה. משמע, בין הדגשת תועלות השירות או המוצר, יש להנחות את הקורא כל הזמן לבחור בזה שאנו כותבים עליו. יש לחזור שוב ושוב על התועלות, להדגיש את בידול המוצר או השירות ולהתמקד בחוזקות המוצר, ההופכות אותו לטוב ביותר עבור קהל היעד.

בכתיבת תוכן לאתרים, יש להקפיד על רצף של הנעות לפעולה. יש לגרום לטקסט להיות מספיק מפתה, על מנת שהקורא יישאר זמן רב יותר באתר ויתעניין בכמה שיותר שירותים שהחברה מציעה, ומשם, בתקווה שישאיר פרטים או שיצור קשר.

איך להפיק את המרב מכתיבת תוכן שיווקי לאתר?


כתיבת תוכן לאתרים צריכה להבליט מילות מפתח (חיפוש) ולהשתמש בהן מספיק פעמים, על מנת שיובחנו במנועי החיפוש. מכאן כבר תגיע החשיפה לאתר, שתוכלו להעביר בו כל מסר שתרצו. אם כתיבת התכנים שתספקו תתאים למילות החיפוש ולמנועי החיפוש, הסיכוי שתופיעו ראשונים יותר בתוצאות של מנועי החיפוש יגדל.

כתיבת תוכן שיווקי לאתרים הולכת יד ביד עם בניית אתר איכותי, קידום אתרים יעיל וכוח סבל. הדירוג הגבוה במנועי החיפוש נוצר ונבנה בקצב אינטרנטי משתנה, משום שמדובר בבני אדם והתנהגות אנושית אינה מדע מדויק. אך, אל ייאוש, אם תתמידו בהוספת מאמרים, בריענון הפרסום ובחשיפה תמידית, תיראו תוצאות טובות ומהירות.