עריכת תוכן

עורך תוכן

קשה למצוא כתיבה ראויה ומובנת. כל סופר, חוקר, כותב מסות ועיתונאי, משוכנע כי כל מה שהוא כותב ברור, מובן, נהיר לקורא ואינו צריך שום "נגיעה" נוספת. זו תחושה מוכרת ומובנת, אבל לחלוטין איננה נכונה. רעיונות וטיעונים, שמן הסתם ברורים לגמרי לכותב, עלולים להיות סתומים ותמוהים לקורא. יתרה מזאת, הכותב מתרכז – ובצדק – ברעיונות ובטיעונים, ואינו שם לב לצדדים האיכותיים והטכניים של הכתיבה: עושר הלשון, אחידות השפה, תחביר, דקדוק, פיסוק וכו'. 

מהו תפקידו של עורך תוכן?

תפקידו של עורך תוכן "להשחיז" את הרעיונות המובעים בטקסט ולהפוך אותם לנגישים יותר, קריאים יותר ומהנים יותר.

עורך תוכן בודק את הטקסט בעיניו של הקורא – דבר שכמעט שום כותב איננו מסוגל לעשות כראוי. עורך תוכן, שחייב להיות בעל השכלה רחבה ובעל ניסיון רב גם בכתיבה, מכין את הטקסט, מארגנו בצורה ברורה ומגישו לקורא בצורה מושכת.

עריכת תוכן לצורך תיבול נכון ומתאים של הטקסט!

לא מספיק להגות רעיון טוב ולעלותו על הכתב – צריך להגישו לקורא בצורה הגיונית, אחידה, סדירה, מעניינת ומושכת, בדיוק כפי שתבלינים טובים עושים את ההבדל בין מוצרי המזון לבין מנת השף. זהו בדיוק תפקידו של עורך תוכן.

שם המשחק – מקצועיות וזהירות

תוך כדי עבודת העריכה, עורך תוכן טוב חייב להקפיד מאוד על שמירת הרעיונות והתכנים המקוריים שבטקסט ולא לפגוע בהם. הוא חייב לעבוד תוך שליטה מלאה בטקסט, שמבוססת על הבנתו, זיהוי הטיעונים והלוגיקה, זיהוי העובדות והנתונים והבנת ה"זרימה" בו. אסור לו לפגוע בכל אלה, אלא אם כן הוא מזהה כשל לוגי או עוּבדתי בכתוב. אחריותו של עורך תוכן להגיש לקורא את התכנים בצורה כמה שיותר טובה. כותבים מיומנים ובעלי ניסיון, כולל סופרים מפורסמים, יודעים לבחור עורך תוכן מעולה ולסמוך על החלטותיו ועל המלצותיו. כתיבה טובה ועריכת תוכן טובה הולכות יד ביד, והתוצאה היא פרסום טוב ויעיל.

עריכת טקסט אינה דבר מותרות! היא הא.ב. של הכתיבה. נסו ותיווכחו בעצמכם...