עריכת טקסטים היא חלק בלתי נפרד מתהליך של כתיבת מאמר, ספר, עבודה אקדמית ועל כל תוכן אחר שנרצה. אך מה עושים לאחר עריכת התכנים המקצועית? מה קורה לאחר שלבי העריכה, בהם הטקסט עובר את השלב האחרון? במאמר הבא נסביר על השלב הסופי של כל אחד מסוגי הטקסטים לאחר שעבר עריכה מקצועית.

 

עריכת ספר – כתיבה ועריכת ספר היא דבר לא פשוט. כתיבת ספר היא תהליך יצירה מרגש ומלא באמוציות. הכתיבה מלאה בתובנות, הבעת רגשותיו של הכותב, הצפה של זיכרונות והעלאתן על גבי הכתב. תפקידו של עורך תוכן לתקן את המסרים האלה לפי הצורך, כך  שיהיו מובנים ונהירים לקורא. לאחר שהתוכן בספר קריא ומובן, הספר עובר עימוד, מספור, נכרך ובדרך כלל מופץ בחנויות ובנקודות המכירה, אלא אם מדובר בספר דיגיטלי המופץ באינטרנט.

 

עריכת עיתון – עיתונות היא 'כלב השמירה של הדמוקרטיה'. בזכות העיתונות נמנעת שחיתות, ובכל יום אנו יודעים מה קורה בארץ ובעולם. תפקידם של עורכי העיתונים לסנן את העיקר מהתפל ולהגיש לקורא את מה שמעניין ואקטואלי. לעורכי תוכן, לעומת זאת, יש  תפקיד שונה מעט כי הם עוסקים בעריכת מגזינים, שבועונים וירחונים. לאחר עריכת התוכן, שיכול להיות גם תוכן מגזיני וגם תוכן חדשותי, העיתונים מודפסים ומפוזרים בנקודות חלוקה ומכירה תוך שיווק והפצה בחנויות. כיום, העיתונות עברה גם לאינטרנט וכמעט כל עיתון ומגזין ניתן למצוא און ליין.

 

עריכת מאמרים – מאמרים ברשת מאפשרים ידע בתחומים רבים. כיום, ניתן לקבל דרך הרשת תשובה לכל שאלה, בין שמדובר בשאלה על היריון ולידה, בנגרות, בתזונה נכונה, ברילוקיישן חוץ לארץ, במחשבים, בבעלי חיים ובאצות ים נדירות. הרשת מלאה במידע מקוון שנותן לנו  תשובות בפורומים, ברשת החברתית ובצורה של מאמרים מקצועיים. חלק גדול מהמאמרים נכתבים על ידי אנשי מקצוע שחלקם דואגים להעביר אותם לעריכה מקצועית לפני הפרסום, וחלק מהם נכתבים על ידי כותבי מאמרים שמתפרנסים מכתיבת מאמרי קידום. לאחר העריכה וההגהה המקצועית, המאמר עובר אל רשת האינטרנט ומופץ באתר המקצועי, שבו הוא יועד להתפרסם.

 

אתרי אינטרנט – אתרי אינטרנט הם חלק בלתי נפרד מהפנים שבעלי עסקים מציגים ללקוחותיהם, ולכן רבים מהם דואגים שהטקסטים שנמצאים בהם יעברו עריכה מקצועית לפני שיוצגו באתר. הטקסט, שמגיע אל העורך המקצועי, נשלח אליו בקבצי וורד, ולאחר שעובר  עריכה והגהה מקצועית עובר אל מקדם האתרים, שבדרך כלל שותל בו מילות מפתח מתאימות שעוזרות לקידום האתר. לאחר מכן, הטקסט המושלם והערוך עולה אל אתר האינטרנט, בו מוצג לעיני הגולשים.

 

יש לכם טקסט שזקוק לעריכה מקצועית? זה הזמן לערוך את הטקסט ולהפיץ אותו. כתבתם ספר שזקוק לעריכה מקצועית? מאמר? תוכן לאינטרנט? לאה חובל – שירותי כתיבה ועריכה כאן עבורכם. צרו קשר עכשיו!

לא בכדי עם ישראל קיבל את שמו 'עם הספר'. יש אלפי ישראלים שכותבים סיפורים קצרים, מאמרים, שירים, עבודות אקדמאיות, כאשר אל הוצאות הספרים נשלחים כ-3,000 כתבי עת בחודש!

בשל עובדות אלה, השלב הסופי של עריכת אותם סיפורים ותכנים כולל הגהה מקצועית. אז מדוע השלב הסופי של העריכה כה חשוב? כיצד הוא מתבצע ומיהם האנשים שאחראים עליו? כל התשובות בהמשך.

מדוע השלב הסופי של העריכה כה חשוב?

 

כאשר אנו כותבים מאמר, סיפור קצר, ספר או עבודה אקדמית, אנו שוטחים על הנייר את כל הידע שלנו, את כלל המחשבות שלנו ואת כל מה שאנו רוצים להעביר לקורא בצורה רצופה ושוטפת. זהו השלב הראשוני בכתיבה. לעומת זאת, שלב העריכה, המשלב גם את שלב ההגהה, הוא השלב הסופי והקריטי ביותר. שלבים אלה יכריעו את הכף בכל הנוגע לטקסט שלכם, וזהו השלב שיהפוך אותו לקריא, נכון יותר ונגיש עבור הקורא.

 

האם אפשר לדלג על שלב העריכה של הטקסט?

 

בשום אופן לא! אנשים רבים מרגישים שהם מספיק מהוקצעים על מנת להגיש טקסט לקורא ללא עריכה, אך הדבר מתגלה כטעות מרה. לעתים קרובות טקסטים, כגון מאמרים, ספרים ועבודות אקדמיות, מוגשים לאנשי מקצוע ללא עריכה והגהה (מה שמערפל את הקונספט הכללי של הטקסט), ולכן רעיונות גדולים וחכמים רבים נפסלים באחת. לפיכך חשוב לא לדלג על שלב כה חשוב, גם אם הוא כרוך בהשקעה כספית נוספת.

 

כיצד מתבצעות עבודות העריכה הלשונית וההגהה המקצועית?

 

עריכה לשונית והגהה מקצועית מתבצעות על ידי עורכים ומגיהים מקצועיים. הכותב מעביר את הטקסט לעורך ומגיה מקצועי, שקורא את הטקסט בעיון ורושם הערות ושאלות. לאחר מכן, הוא מעביר את הטקסט שוב לכותב שעונה לעורך על השאלות. בשלב זה, ולאחר שהעורך ענה על השאלות, הוא עובד על תיקון ניסוחים, שגיאות וניסוח מחדש של משפטים, שלא נוסחו כהלכה. בנוסף, מקצר משפטים ארוכים וחזרות על תוכן, על מנת לתמצת את הטקסט כדי שיהיה מעניין ובהיר יותר לקורא. לאחר מכן, העורך מניח לטקסט לכמה ימים וחוזר אליו להגהה אחרונה, לפיסוק נכון בין המילים ולתיקון אחרון של שגיאות כתיב, כמו גם למראה הכללי ולצורת הטקסט. לבסוף, הטקסט עובר עימוד, מספור ולאחר מכן הפצה וכריכה בעת הצורך.

 

אל תוותרו על עריכת טקסט!

 

אם יש לכם עבודה אקדמית שזקוקה לעריכה, אם כתבתם ספר או מאמר מקצועי שזקוק להגהה, אל תתפשרו! זה הזמן לעריכה מקצועית.

 

 

צרו קשר עכשיו עם לאה חובל – שירותי כתיבה ותוכלו ליהנות משירותי עריכה מקצועית והגהה. 

 

עריכת לשון היא חלק בלתי נפרד מכל טקסט ותוכן ומשתמשים בה כדי להגיש לקהל בדרך טובה יותר מהוקצעת, ברורה ויסודית: מאמר, עבודה אקדמית, ספר, מדריך, אתר אינטרנט, עלון וכל טקסט אחר.

אבל מה ההבדל בין עריכת הטקסטים השונים? האם כל טקסט נערך בדרך דומה או שיש הבדלים במהלך העבודה עליהם? ומה הקשר בין כולם? במאמר הבא נסביר על ההבדלים ועל הקשר ביניהם.

עריכת ספר – עריכת ספר, להבדיל בין עריכת טקסטים אחרים, היא תהליך בו נוצר  'רומן' בין העורך לסופר. בעת עריכת הספר, לעורך תפקיד חשוב והוא חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מתהליך הכתיבה. העורך משנה ניסוחים, מוריד קטעים מיותרים בסיפור, לומד את הסיפור ומה שעומד מאחוריו, ועבודתו אינה שטחית ואינה כוללת רק עריכה והגהה. השיח בין הסופר לעורך רצוף והוא כולל החלפות של רשמים ורישומים, התייעצויות רבות ותהליך שיכול להימשך אף חודשים רבים. בעריכת ספר, תפקידו של העורך להבליט את הרעיון המרכזי ולהביע את התיאורים בספר, כך שיזרמו ויועברו בדרך ראויה ונהירה לקורא.

עריכת מאמר – עריכת מאמר, למשל, היא תהליך קצר יותר מעריכת ספר. מאמרים קצרים  יותר ומתומצתים יותר, ולכן תהליך העבודה עליהם קצר יותר. בדרך כלל המאמר מקצועי וכולל מידע טכני, ולכן על העורך לתקן שגיאות כתיב, ניסוחים, טעויות הקשורות לפיסוק ולניסוח והעורך עוסק פחות בתוכן עצמו ובמשמעותו.

עריכת עבודה אקדמית – בעריכת עבודה אקדמית העורך יעסוק בהעלאת הרמה של השפה בה כתובה העבודה. לעתים קרובות עברית אינה שפת האם של הסטודנט, ולכן על העורך לתקן טעויות בניסוח, לשפר את השפה בה כתובה העבודה, להתייחס להנחיות הכתיבה שניתנו לו, להתאים את הניואנסים של השפה העברית, לתקן שגיאות כתיב ולהביע בבירור את העקרונות ואת הרעיונות המרכזיים של העבודה, כך שיהיו ברורים לזה שבודק אותה. יש גם מקרים שמנחים לתואר שני דורשים מהסטודנטים לבצע עריכה, אחרת לא יוכלו אף לבדוק את העבודה ובטח שלא לתת ציון ראוי.

עריכת אתר אינטרנט – אתר אינטרנט הוא הפנים של העסק. באתר יש דפים מרכזיים, כגון: דף  אודות, דף הבית, שירותים, צור קשר ועוד. דפים אלה הם כמו חנות פיזית, שהלקוח מגיע אליה, כמו חלון הראווה של העסק שרואים ומבינים מה השירותים שהלקוח יכול לקבל באמצעותו, ולכן חשוב שהאתר ייכתב ויוצג ללקוח ללא רבב. עריכת התוכן באתר חייבת להציג את הטקסט בדרך הטובה ביותר! בעת עריכת התוכן חשוב לשים לב שכל מילה תהיה במקומה ותשים דגש על שירות וכן מכירת המוצר, כתיבה שיווקית, העברת מסרים ללקוח, תיקון שגיאות כתיב וניסוח תקין ונכון.

 

קודם כול, חשוב לדעת כי עריכה לשונית היא שירות המתבקש לאחר כתיבה של תכנים מכל הסוגים. סופרים, עיתונאים, כתבים שיווקיים, בעלי עסקים, סטודנטים, חברות גדולות וכל מי שרוצה ליהנות מתוכן איכותי, קריא ומסודר משתמשים בשירותי עריכת לשון. אבל מהם למעשה שלבי העבודה בעריכה לשונית? על כך בהמשך. 

לכל סוג תוכן יש שלבים שונים בעריכה, ולכן כדאי לדעת מהם.

עריכת לשון לתוכן ספרותי

לסופר חלק משמעותי בתהליך עבודת העריכה על הספר וחשוב שיהיה שיתוף פעולה בינו לבין העורך. בשלב הראשוני הסופר מקבל טיוטה ראשונית של הטקסט מהעורך, הכוללת: שאלות, הערות והצעות. לאחר מכן, הסופר עובר על ההערות ושולח טקסט עדכני לעורך.

בשלב הבא העורך עובד על עריכת הספר כשבסיום הסופר מקבל טקסט מעודכן ובודק האם יש שינויים, תיקונים, מחיקות ועוד. התהליך כולו נוגע לשאלות ולתשובות שיש לענות עליהם עד לקבלת התוצר המושלם. כל עבודת העריכה נעשית בקבצי וורד, כאשר, לבסוף, הסופר מקבל קובץ נקי וסופי שמוכן לעיצוב ולאחר מכן לדפוס ולהפצה בחנויות.

עריכת לשון לטקסט שיווקי

התהליך של עריכת טקסט שיווקי הרבה יותר קצר. עבודה על טקסט שיווקי פשוטה יותר בעיקר בגלל העובדה שכתבים שיווקיים כותבים בעצמם את רוב הטקסטים השיווקיים, מה שהופך את הטקסט כמעט מוכן לפרסום.

בתחילת התהליך הלקוח מעביר את בקשותיו/ ציפיותיו לכתב השיווקי, הכתב כותב את הטקסט והעורך מתקן שגיאות, ניסוחים והופך את הטקסט לנקי וברור. אם הלקוח בוחר לכתוב את הטקסט בעצמו, הוא עובר תהליך דומה.

עריכת לשון לעבודות גמר

בעריכת לשון לעבודות גמר הטקסט עובר תהליך מעט שונה ותלוי בהנחיות של המוסד האקדמי. בדרך כלל בעבודות גמר הסטודנטים מקבלים הנחיות מסודרות לכתיבתן, שהעורך הלשוני חייב להתחשב בהן מבחינת זמן העבודה. חשוב לדעת כי עריכת לשון לעבודות גמר חשובה מאוד לצורך העלאת הציון הסופי.

עריכת לשון לאתרי אינטרנט

עריכת לשון לאתרי אינטרנט היא נדבך חשוב בתהליך השיווקי. אנשים רבים משקיעים באתר אינטרנט מעוצב, שכולל תוכן ומידע, אך שוכחים כי התוכן בו אמור להיות קריא וכל שגיאה או טעות מורידה מאיכות האתר והמוצר. לכן חשוב להעביר את כלל התכנים של האתר לעורך תוכן טרם פרסומם.

בעל האתר יכול להיות סמוך ובטוח כי התכנים יוחזרו אליו תוך זמן קצר. בדרך כלל עבודת העריכה הלשונית לאתר אינטרנט נעשית ללא שיתוף רב מצד הלקוח, אלא אם יש שאלות שנוגעות לניסוחים או לעובדות מקצועיות. 

 

 

רבים מבעלי העסקים מעוניינים ללמוד כיצד לכתוב מאמר שיווקי לאתר האינטרנט שלהם.

 

הצורך בלמידה כזו גובר בעיקר בשל המודעות לחוזקן של הפלטפורמות השיווקיות השונות, הנמצאות ברשת, ובשל היכולת לכתוב מאמר שיווקי לאתר אינטרנט, שיופיע באתר, ברשת הפייסבוק, בפורומים השונים ואף ניתן יהיה לשלוח אותו לרשימת תפוצה במייל. אז כיצד כותבים מאמרים שיווקיים לאתר האינטרנט? כל הטיפים בהמשך.

 

כתיבת כותרת מעניינת – כותרת המאמר היא אחד הדברים החשובים ביותר בכתיבת המאמר ועליה להיות מושכת ומסקרנת, כך שתשכנע את הקורא להמשיך לקרוא אותו. לדוגמה אם אתם רוצים לכתוב מאמר שיווקי לגבי אוכל לכלבים, חשוב לא לשעמם את הקורא עם כותרת משעממת, כמו 'אוכל לכלבים', אלא ליצור אותה כך שיהיה לה ערך מוסף, כמו 'איזה אוכל הכי טוב לכלב שלכם? – הכול על אוכל לכלבים'. כך גם תגרמו לקורא להבין שהמידע שיקרא במאמר יועיל לו.  

 

תוכלו גם לשים בכותרת מילות חיפוש נפוצות במיוחד, כמו: 'אוכל לכלבים', וכך להגדיל את הסיכוי שהקורא יגיע למאמר שלכם בחיפוש האינטרנטי שלו אחר אוכל לכלבים.

 

כתיבת כותרת משנה – כותרת משנה, שנמצאת מתחת לכותרת הראשית, היא חלק לא פחות חשוב מהכותרת הראשית, בה תוכלו להרחיב יותר על הנושא שבחרתם, להכניס יותר מילות חיפוש פופולריות ולגרום לקורא להבין שהוא הגיע למאמר הנכון.

 

בכותרת זו חשוב להבטיח ערך מוסף לקורא ואף לעמוד בהבטחה. אם ניקח שוב את הדוגמה על הכלבלב שלנו, במאמר אוכל לכלבים חשוב לייצר כותרת משנה שתבטיח תוצאות, כמו 'מומחים שמספרים על האוכל הרצוי', 'השוואת סוגי אוכל שונים', או 'התאמת סוג האוכל לפי מצבו הגופני של הכלב שלכם'. אתם לא חייבים להיות וטרינרים כדי לכתוב את המאמר, אבל חשוב לספק את כל המידע הנכון בנושא שייתן לקורא תמונה כללית עליו.

 

הקפידו על מתן מידע חשוב – אנשים רבים מאמצים את שיטת ה'מריחות' בכתיבת מאמרים, משמע: כתיבת מאמר עם הוספה של מילות חיפוש רבות ללא תוכן אמתי ומעניין, וסומכים עליהם שיקדמו אותם מעלה במנוע החיפוש של גוגל. עם זאת, חשוב לזכור שגוגל יודע לסנן תוכן שאינו איכותי, ומאמרים שאינם כתובים טוב ואינם בעלי ערך מוסף ללקוח – לא יקודמו.

 

הניעו לפעולה – אחרי שסיפקתם את כלל המידע הנחוץ, זה הזמן שלכם למכור. או, במילים אחרות, להניע לפעולה. ושוב, לדוגמת האוכל לכלבים אם אתם משווקים מזון לכלבים, בסוף המאמר תוכלו להתחיל בפעולות שיווקיות. הוסיפו משפט אחד או שניים שמתאר כי אתם משווקים אוכל לכלבים, הציעו ייעוץ חינם לבעלי כלבים, הוסיפו דרכים ליצירת קשר או הזמנות וציינו את הייחודיות ואת היתרונות שלכם כספקי אוכל.

 

אל תשכחו להוסיף עריכה מקצועית – כעת, כאשר המאמר שלכם הוא גולת הכותרת במהלך היום שלכם, חשוב שיעבור עריכה מקצועית. הרי מה שווה כל המאמץ אם יש בו שגיאות ניסוח וכתיב? השקיעו סכום נמוך בעריכה לשונית ותוכלו ליהנות ממאמר מושלם. 

נות ממאמר מושלם

אנשים רבים, אשר כותבים טקסטים למטרות שונות, אינם מבינים את החשיבות של תרגום טקסטים באופן מקצועי. כיום, על טקסטים איכותיים לעבור תרגום מקצועי ממספר סיבות עיקריות.

אז אילו טקסטים חשוב לתרגם? ומהן הסיבות שכדאי לתרגם באופן מקצועי ולא על ידי מכר/ בן משפחה? התשובות בהמשך.

מדוע חשוב לתרגם טקסטים דרך שירותי תרגום מקצועיים?

על טקסטים שונים להיכתב כראוי, בעיקר אם הם חלק מתכתובת ארוכה, עבודת גמר או טקסט שיווקי. כיום, בשל הגלובליות הגוברת יש ביקוש רב לתרגום טקסטים, בין שמדובר בעבודה בינלאומית ובין שבטקסטים שיפורסמו בארץ ויתורגמו לעברית.

לתרגום טקסטים על ידי איש מקצוע חשיבות ממדרגה ראשונה מהסיבות הבאות:

טקסט מקצועי – חשוב שהטקסט ינוסח באופן ראוי ומתאים לנושא.

טקסט מושקע – יש לשים לב כי הטקסט מושקע, שהכתיבה בו זורמת ובהירה וגם אין מסודר מבחינת מראהו.

תשומת לב לשפה (=עגה) המדוברת שהטקסט מתורגם ממנה תרגום טקסט מקצועי אינו נעשה באמצעות 'גוגל טרנסלייט', אלא מתחשב בעגה של שפת המקור.

תרגום נכון לעברית – אם מדובר בתרגום לעברית, חשוב שיהיה נכון ושמילים ומשפטים לא 'יאבדו במהלך התרגום'.

אז אילו טקסטים יש לתרגם באמצעות שירותי תרגום מקצועיים?

 • עבודות גמר – חשוב שעבודות גמר, תזות ועבודות אקדמיות שונות יתורגמו כראוי לצורך קבלת ציון גבוה במקצוע המבוקש.
 • תכנים שיווקיים – חשוב שתכנים שיווקיים, שנכתבים לצורך שיווק ומכירות באתר אינטרנט, או המפורסמים בכל אמצעי, יתורגמו כראוי, על מנת לא לפספס את מטרת המכירה.
 • אתרי אינטרנט – אם ברשותכם אתר אינטרנט שתרצו לתרגם לכל שפה, חשוב שזה ייעשה בדרך מקצועית.
 • מכתבים רשמיים – חשוב שמכתבים רשמיים ובקשות למסגרות רשמיות יתורגמו באופן מקצועי, על מנת להגדיל את הסיכויים להשיג את המטרה שלשמה נכתבו.

יש לי חבר דובר אנגלית, האם כדאי שהוא יתרגם לי את המסמך?

נכון שחברים דוברי אנגלית, או כל שפה אחרת, יכולים לסייע רבות בתרגום מסמכים, אך אם תרצו להגיש מסמך מקצועי, קריא, מסודר ומכובד – חשוב להיעזר בשירותי תרגום מקצועיים בלבד.

 בעלי עסקים רבים מחפשים את הדרך הטובה ביותר לקדם את העסק שלהםכתיבת תוכן שיווקילמשלמסייעת לקידום העסק בדרכים רבותהכתיבה מתבצעת על ידי אנשי מקצועשיספקו לכם טקסט יעיל ואיכותיאבל למה כתיבת תוכן שיווקי מועילהוכיצד נבחר איש מקצוע טוב לכתיבת תוכן לעסקכל התשובות בהמשך

כתיבת תוכן שיווקי יעילה?

 

כתיבת תוכן שיווקי יעילה לעסקים בעיקר בשל הקידום שהיא מספקת לאתר שלכם

 

לכתיבת תוכן שיווקי מספר יתרונות חשובים:

 

מתן אינפורמציה ללקוחות – כתיבה כזו מספקת מתן מידע ללקוחות קיימים וללקוחות פוטנציאלייםהלקוח מגיע לאתר שלכם לאחר שהוא חיפש אחר שירות מסוים או מידע ספציפי שקיים בתוכן של האתר שלכםכך תוכלו לספק את המידע ולהשאיר את הגולשים באתר שלכם

 

העשרת האתר – אתרים רבים נראים דלים ולא מושקעיםתוכן שיווקי טוב ממלא את האתר במידע חשוב וענייני.

 

קידום אתרים – אחת השיטות המרכזיות לקידום אתרים הוא שימוש בתוכןכאשר יש לכם תוכן איכותי וטובהקידום שלכם נעשה בצורה מעולהוזאת על ידי מילות מפתח נפוצותכתיבת תוכן איכותי שגוגל מעריך ועוד

 

פנייה של לקוחות – אתר האינטרנט שלכם נועד בעיקר לעורר עניין וליצור יצירת קשר של הלקוח עמכםתוכן שיווקי טוב מספק ללקוח את המידע שהוא זקוק לומשכנע אותו ליצור קשר ומשאיר את הגולש זמן רב באתר

 

מדוע כדאי למצוא כותב תוכן שיווקי ומהו תוכן שיווקי טוב?

 

בעלי עסקים רבים מרגישים כי הם מספיק מיומנים כדי לכתוב את התוכן לאתר שלהם לבדאף כותב תוכן לא יכול להטמיע את הידע של בעלי המקצועעם זאתלא תמיד לבעלי העסקים יש זמן לשבת ולכתוב מאמריםמלבד זאתהכתיבה לא תמיד שיווקית דיהמשום שבעלי המקצוע מומחים בתחומם ולאו דווקא בכתיבה שיווקית.

 

אז מה עושים?

 

כאשר אתם מעוניינים להעביר מידע ללקוח בשפה שלכםתמיד תוכלו למצוא כותב שיווקי טוב שיסייע לכם לנסח את הטקסטאולחלופיןלהעביר את הטקסטים והמאמרים שכתבתם לעריכה מקצועיתכך תוכלו להעביר מסרים בדרך איכותית ויעילה.

 

כיצד בוחרים איש מקצוע טוב לכתיבה שיווקית?

 

כמו בכל בחירה שאתם עושים בתחום המקצועיחשוב לבחור איש תוכן טוב על ידי מספר מאפיינים:

 

 • המלצות – חשוב שעל איש התוכן יהיו המלצות טובות.

 • מקצועיות – בדקו כי איש התוכן יכול לעמוד בלוח הזמנים ולספק תכנים מקצועיים.

 • הקשבה – יש לבדוק כי הכותב יכול להקשיב לכם ולהבין מהי מהות העסק שלכם.

 

אם תבחרו כותב לפי פרמטרים אלהתוכלו לקבל תוכן איכותי ויעיל

 

 

 

 בשנים האחרונות מאמרים הפכו לחלק בלתי נפרד מקידום אתרי אינטרנטבנוסףמאמרים איכותיים מספקים מידע חשוב ללקוחות שלכםשנשארים נאמנים לעסק או לחברה שברשותכםבעיקר בעקבות זה שאתם מספקים להם

 

אם ננתח את המושג לעומקנבין כי מאמרים הם חלק אינטגרלי וחשוב ביצירת הקשר הראשון אל מול הלקוחולכן חשוב שיהיו איכותיים.

 

עריכת מאמרים נועדה בעיקר לבעלי עסקים ולבעלי מקצוע הכותבים את המאמרים שלהם באופן עצמאי בלי להיעזר באיש מקצועעריכת מאמרים נועדה לשפר את הטקסט באתר על מנת שיהיה איכותיקריא ומובןחשוב שהעריכה תהיה מקצועית וכתובה בשפה המתאימה לקהל היעד שלכם

 

על מה חשוב שנשים דגש בעריכת מאמרים מקצועית?

 

 • הבנת הנושא – שימו לב שהעורך מבין את הנושאמתחבר אליו ומבין את השפהבה יש לפנות ללקוחות.

 • חלוקה ברורה ונכונה לנושאים ולפסקאות – יש לוודא כי המאמרים מסודרים וקריאים על ידי חלוקתם כראוי לפסקאות ולנושאים.

 • כותרת מושכת – חשוב שהכותרת של המאמר תהיה מושכתאם לא מצאתם כותרת מושכת למאמרנסו להיעזר בעורך התוכן למציאתה

 • מקצועיות וסבלנות – בבחירת עורך תוכן לעריכת מאמריםיש לשים לב כי הוא מגלה סבלנות ומקצועיותתכונה זו חשובה לקבלת התוצאות הטובות עבורכם

 

מהן הדרכים הנוספות לקדם את האתר שלכם?

 

 • על מנת לקדם את האתר כך שיהיה בתוצאות הראשונות במנוע החיפושיש להיעזר במגוון שירותים או בחבילות מותאמות לקידום אתרים

 

 • פנו למקדם אתרים – מצאו מקדם אתרים טוב שיוכל לקדם את האתר שלכם לפי מגוון שיטות.

 

 • שירותי כתיבת תוכן – אם אין לכם פנאי לכתוב את התוכן לאתר שלכםניתן להיעזר בשירותי כתיבת תוכןשבדרך כלל יכללו שירותי עריכה מקצועית

 

 • פרסום האתר ברשתות החברתיות – פרסמו את האתר שלכם ברשתות החברתיותבמקומות רלוונטייםכמו קבוצות ודפי פרסום שונים

 

 • השקיעו בנראות ובעיצוב האתר – אל תחסכו כסף באתר יפהמעוצב ונגישזכרו כי האתר שלכם הוא הדבר הראשון שהלקוחות נתקלים בוולכן חשוב שהוא יראה מושלם

 

 • פתחו דף פייסבוק – בנוסף לאתרחשוב לפתוח דף פייסבוק עסקימהדף תוכלו לבצע קישור לאתר ולהפך

 

לסיכוםנאמר שתוכן ערוך וטוב הוא אלמנט המתאים לכל אתר ולכל עיסוקהמאמרים מקרבים את הלקוחות אליכםמספקים מידע גם על מהות העסק שלכם וגם על מוצרים חדשים ובאמצעותו האתר שלכם הופך להיות מושקע ואיכותי יותר

 

 

עם ישראל נקרא גם 'עם הספרולא בכדיכיוםהוצאות הספרים מקבלות למעלה מ-2,000 ספרים בחודש מאנשים שוניםשכותבים ומגישים כתבי יד בתקווה להפוך את כתב היד שלהם לרב מכר.

 

אנשים רביםכמו גם הוצאות ספרים וסופרים מפורסמיםמעבירים את כתב היד שלהם לעורכי ספרים מקצועייםעל מנת שיערכו את הספרכדי שהכתיבה תהיה קולחתזורמת וללא שגיאות "צורמות". אז מה צריך לדעת על עריכת ספרים?

 

כדי לדעת יותר על עריכת ספרים חשוב להבין מה בעצם עושה עורך תוכןעורך ספריםהלוא הוא עורך תוכןעוסק בעיקר בשיפור הטקסטים בספר ועריכתם.

 

בין תפקידי העורך

 

תמיכה בתהליך הספרותי – עורך תוכן תומך בתהליך הכתיבה ובמהלך פגישה עם כותב הספר מברר מהם תהליך העבודהקביעת סדרי העדיפויותקביעת היעדים ומעבר על הטקסטים הכתוביםהתפקיד של עורך התוכן לשפר את הטקסט מבחינת התוכןהעלילה וכו', בלי לשנות את המשמעויות השונותכך תהליך הכתיבה נעשה קל יותר לאדם שכתב את הספר.

 

הבנת המהות של הספר – תפקידו של עורך תוכן טוב להבין את התחום בו עוסק הסיפורמהותוהכיוון הכללי וההיגיון שבוהעורך מציע שינויים שוניםכמו שינויים בסדרי הפרקיםסידור האלמנטים השונים ועודלכל עורך הצעות ותוספות משלו

 

דיוק התכנים – תפקידו של עורך ספרים גם לדאוג לתכנים מדויקיםכדי שהספר ייראה מהוקצע יותר והעברת המסרים תהיה ברורה יותר.

 

עריכת לשון – עוד תפקיד מהותי של עורך ספרים הוא עריכה לשוניתהעורך מבצע את כלל התיקונים והשינויים הדרושים בוהעריכה כוללת תיקון שגיאות ניסוח וכתיבאיחוד מושגיםתיקוני פיסוקניקוד ועוד

 

כמה זמן נמשכת עבודת עריכת הספרים?

 

מובן שזמן עריכת הספר תלוי באופי הספר ובמורכבותוהיא יכולה להימשך מחודש אחד עד לשנה שלמהוהכול תלוי בשיתוף הפעולה מצד הכותב ובמקצועיות מצד העורךמרכיבים נוספים בזמן העריכה הם מורכבות הספר ורמת העבודה הדרושה בו.

 

כיצד נבחר עורכת או עורך ספרים טוב?

 

על מנת לבחור עורךת מתאימים יש לשים לב כי:

 

העורךת מקשיב לרצונותיכם.

העורךת מבין את מהות הסיפור שבספר ואת חלקיו השונים.

העורךת מתעניין בעלילת הספר

הכתיבה שלכם מקבלת חדות ובהירות בעקבות העריכה.

 

העורךת תומךמייעץ ומסייע לכם בכל השלבים של כתיבת הספר והשלמתו.

 

אז אם גם אתם מחפשים עורכת תוכןלשון לספר שלכםפנו אלי ונתחיל בתהליך עבודה פורהיצירתי ומקצועי

 

 

 

כתיבה לעסקים – הרווח כולו שלך!

אם אתה בעל עסק המחפש לקדם את העסק שלך באמצעות כתיבה לעסקים, שתהיה טובה, יעילה ורווחית, רצוי לשים לב לכמה הנחיות בסיסיות, כדי להפיק את המקסימום ממנה.

 

כבעל עסק, עליך להבין שכתיבה מקצועית לעסקים, יכולה לשים אותך על המפה בכל הנוגע למנועי החיפוש של גוגל.

 

להיות ראשון זה יתרון עצום, אבל מהי הקומבינציה שעוזרת לך להיות בין הראשונים בחיפוש גוגליסטי כזה או אחר? הפתרון הוא שילוב בין מקדם אתרים טוב, שידע לאתר ולהגדיר את מילות החיפוש הפופולריות, שיופיעו בכתיבה לעסקים בתחום שלך, עם כותב תוכן, שמתמחה בכתיבה לעסקים.

בעלי עסקים רבים מעוניינים להגדיל את חשיפתם באמצעות שירותי כתיבה לעסקים, וזאת, על מנת להגדיל את הלקוחות ומכאן כמובן – את הרווחים.

 

כתיבה לעסקים – אז איך עושים זאת נכון?

 

לפני הכול, רצוי להיעזר בשירותיו של כותב מקצועי (קופירייטר), שעבודתו היא כתיבת תכנים

שיווקיים ומאמרים, שנועדו לקדם את האתר שלך. רצוי להשתמש גם בשירותי עריכה מקצועיים

לכתיבה לעסקים.

 

 

כאשר אתה בוחר איש מקצוע, שמתמחה בכתיבה לעסקים, רצוי לתת לו את הדגשים החשובים

ביותר של המוצר או השירות שאתה מציע, בידול המוצר מהמתחרים, היתרונות והחוזקות.

 

 

רצוי ליצור הנעה לפעולה, שמירה על אותנטיות ומקוריות, הכנסת מילות חיפוש ועריכה מקצועית.

כל אלה הן אבני היסוד של כתיבה לעסקים.

 

 

הַסבר לכותב מהו הנושא שאתה מעוניין להדגיש או מהו המסר שאתה מעוניין להעביר ומהו

השירות שאתה מציע? בקש ממנו ללמוד את המקצוע ושלח לו מגוון לינקים ותמונות, שיעזרו לו

להבין במה מדובר.

 

 

דע מי קהל היעד שלך! קהל יעד צריך להיות ממוקד ומחושב. בעלי עסקים רבים טוענים כי גם כך

הם מקווים שקהל היעד שלהם הוא "כולם". אך לא כך הדבר. קהל יעד מסתכם בטווחי גילאים,

שאינם רחבים בהכרח, וכל לקוח, שאינו נמצא בזה שהגדרת, הוא בגדר קהל יעד נלווה. לכן,

בַקש מהכותב להתאים את הטון ואת השפה לקהל היעד שלך.

 

 

אם העסק, המוצר או השירות, משלבים תרומה לקהילה, לדוגמה: העסקת עובדים בעלי

מוגבלויות, תרומה למלכ"רים מהרווחים, או ידידותיות לסביבה, בקש לציין זאת בשירות כתיבה

לעסקים שתבחר. כיום, קיימת מודעות חברתית עצומה ותרומה לקהילה, שיכולה להיות גורם

מכריע ומשפיע בבחירת קהל היעד בך.

 

בהצלחה!